Emelkedik a belföldi és külföldi kiküldetések napidíja
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium szerint az emeléssel a magyar cégekre vonatkozó napidíjak régiós összevetésben a legmagasabbak közé fognak tartozni.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium szerint az emeléssel a magyar cégekre vonatkozó napidíjak régiós összevetésben a legmagasabbak közé fognak tartozni.
Az Európai Bíróság arról is határozott, hogy a külföldi kiküldetések idejére fizetett napidíjat a munkabér részének kell tekinteni.
Az uniós garanciákat könnyű kijátszani, ezt meg is teszik a cégek.
Évi 1100 kiküldetésre készül a jegybank, főleg Nyugat-Európába mennének a munkatársaik, repülővel.
Nem sérti az uniós jogot, hogy a kiküldetésben dolgozókra azonos munkajogi szabályokat kell alkalmazni, mint a hazaiakra, és hogy a szabályozás kiterjed a fuvarozókra is - ezt kell kimondania az EU Bíróságának a főtanácsnoki javaslat szerint.
Pácban vannak az Európai Unió közlekedési miniszterei és döntéshozó intézményei, mert ki kellene találniuk valamiféle egységes szabályozást a kamionok számára az egész unióban, ahol óriásiak a bérkülönbségek Kelet és a Nyugat között.
A kiküldetésben dolgozók, és a Magyarországon foglalkoztatott külföldiek adó- és járulékkötelezettségeit is megváltoztatná az a javaslat, amelyet Varga Mihály beadott a parlamentnek. Az Adózóna összefoglalta, mi mindent érdemes tudni a pénzügyminiszter terveiről.
Hogyan kell dokumentálni a belföldi és külföldi kiküldetést, elszámolást munkaviszonyban és megbízási jogviszonyban?
A kiküldetési irányelvet csak a lengyel és a magyar kormány ellenezte.
Pont kerülhet a magyar és a francia kormány közötti legnagyobb vita végére, akár a napokban. Az azonban még nem világos, hogy a kiküldetéssel kapcsolatos szabályok hogyan változnak.
Azt szeretnék elérni, hogy legfeljebb egy évig dolgozhassanak kiküldetésben.
A Duna Worldért felelős prominensek Szingapúrba és Új-Zélandra utaztak, hogy a helyszínen mérjék fel az ottani magyarság igényeit.
Nem állíthatja senki, hogy a Balogh Zoltán vezette Emberi Erőforrások Minisztériuma nem a családokért dolgozik egész évben: a házasság globális fóruma című hatnapos konferenciára több mint 2 millió forintból utaztatta ki a dolgozóit a Dél-afrikai Köztársaságba.
Idén tizenhat uniós tagállamban, köztük Magyarországon is új szabályozás lépett életbe az EU-n belüli kiküldetésekre, amely számos adminisztratív és egyéb jellegű kötelezettséget ír elő a munkavállalókat kiküldő és fogadó munkáltatóknak - figyelmeztettek a Réti, Antall és Társai PwC Legal szakértői. A szabályokat megszegő cégek akár 500 ezer eurós bírsággal is számolhatnak például Németországban.
Az unió szerint azonos helyen azonos munkáért azonos bért kell fizetni, ez pedig azt is jelentené, hogy a magyar cégeknek is külföldi béreket kellene adnia a kiküldetésben lévő dolgozóknak.
Egyszerűen dúskálunk a nők helyzetét lefestő felmérésekben, kutatásokban: nők a munka világában, nők és az esélyegyenlőség, család és munka, karrier. A nőnap megmozgatta a pr-világot, de legalább nem próbálják leönteni rózsaszín szósszal a valóságot. A kutatások alapján eléggé tele lehet a nők hócipője a valósággal.
Újabb, potenciálisan veszélyes választóvonalat húzhat a munkaadók és a diplomaták képviselői szerint az EU nyugati és keleti tagországai közé az Európai Bizottság (EB) keddi javaslata, amely a helyi munkavállalókra vonatkozó javadalmazási szabályokat alkalmazná teljes körűen a másik tagállamba kiküldött munkavállalókra is – közölte a Bruxinfo.
A kiküldetések száma globálisan és Európán belül is évről évre nő, de még mindig nagy a bizonytalanság az érintett vállalatok körében. A nemzetközi cégek egyre több esetben hoznak gyors döntéseket arról, hogy Magyarországon alkalmaznak külföldi munkaerőt, vagy hazai munkavállalót küldenek ki külföldi munkavégzésre. A megfelelő folyamatmenedzsment híján alkalmazott eseti megoldások jelentősen növelik a cégek jogi és adózási kockázatait – hívják fel a figyelmet az EY szakértői.
Ha Dél-Szudánba akarja küldeni egy cég az embereit, az többe kerül, mintha Svájcba mennének.
A Miniszterelnökséget vezető államtitkár többször is jóval nagyobb összegért volt kiküldetésben, mint kollegái. Az Origo pert indított a részletekért, a bíróság a mai tárgyaláson részítéletet is hozott. Az ítélet nem jogerős, de a Miniszterelnökségnek részletesebb tájékoztatást kell adnia arról, hogy Lázár János mit csinált a kiküldetései során, és válaszolnia kell azokra a kérdésekre is, hogy mely szállodákban szállt meg, illetve hogyan alakult a szállásköltség a hotelek és az utazások bontásában.