Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az unió szerint azonos helyen azonos munkáért azonos bért kell fizetni, ez pedig azt is jelentené, hogy a magyar cégeknek is külföldi béreket kellene adnia a kiküldetésben lévő dolgozóknak.
Ronthatja a külföldi kiküldetésben dolgozó magyarok versenyelőnyét az az uniós tervezet, amely szerint azonos munkáért azonos helyen azonos bért kellene fizetni, tehát az adott szektorra jellemző átlagbért, nem pedig a minimálbért – írta egy szakmai szervezetre hivatkozva a Világgazdaság keddi számában.
Mervai Péter, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége németországi tagozatának titkára a lapnak elmondta: a napirenden lévő módosítás főként a Németországban tevékenykedő 200-300 magyar céget érintheti. Ezek a cégek jellemzően 14,45 eurós órabért fizetnek, az Európai Bizottság előterjesztése alapján azonban 18-19 eurónál kezdődhetnek az ágazatban órabérek, amivel viszont a magyar cégek már nem tudnak versenyezni.
A lap szerint a tervezett uniós intézkedés mintegy 70 ezer magyar munkavállalót érinthet hátrányosan. A külföldi kiküldetésben dolgozó magyarok több mint fele Németországban, negyede Ausztriában vállal munkát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.