2029-ig fagyasztotta be a kormány a naperőművektől átvett áram árát
Ha az infláció meghaladja a hat százalékot, a rendelet hatályát veszti.
Ha az infláció meghaladja a hat százalékot, a rendelet hatályát veszti.
Kevés meglepetés, annál több öntömjénezés jellemzi a kormány „dokumentumfilmjét”, amelyet a koronavírus-járványról készítettek. Harmadik hullám említés szintjén sem volt, csak 8 ezer lélegeztetőgépről beszélnek, arról pedig szó sem esik, hogy milyen borzalmas statisztika jött ki a pandémia végére.
Összesen 37 alkalommal módosították a 2024-es költségvetést, összesen 3930 milliárd forintot mozgattak meg. Részletesen mutatjuk, honnan vettek el pénzt, és milyen célokra adtak az eredetileg tervezettnél többet.
Hiába sorolja egy levegővétellel két percig a fiataloknak nyújtott támogatásokat Varga-Bajusz Veronika államtitkár, a boldog fiatalokat bemutató vágóképeket egyelőre Oroszországból kellett beszereznie a kormánynak.
A frakcióvezető szerint Pressman hálózatot szervezett, ami fennmarad távozása után is. Gondolatmenete csak ott bicsaklik meg, hogy nem sikerült elmagyaráznia, hogy maradna az általa vizionált hálózat, ha az Egyesült Államok élére egy hét múlva a Fidesz nagy szövetségese ül.
Továbbra sem rózsás a helyzet a város polgármestere szerint, de a csődöt most elkerülték.
A rendkívüli közgyűlésen 182 igen szavazattal, 141 ellenében fogadták el a javaslatot, amelynek értelmében a becsült érték mintegy 60 százalékáért, 80 milliárd forintért válik meg az MTA az ingatlanvagyonától. Az épületek a HUN-REN-hez kerülnek tovább.
Ha Magyar Péter budapesti tiszás képviselői megszavazzák Karácsony Gergely jövő évi fővárosi költségvetését, összegyurcsányozhatók lesznek. Ha nem, akkor a főpolgármester vádolhatja őket azzal, hogy keresztbe fekszenek a béremeléseknek és a közszolgáltatások működtetésének.
Elkeseredett küzdelem látszik kibontakozni a kormány és a Fidesz részéről, hogy a közösségi média legújabb platformjain is domináljanak, és ezzel megtörjék Magyar Péter és a Tisza Párt menetelését.
Amit a kormány a választókerületek arányosítása érdekében tett reformként hirdet, az valójában brutális aránytalansághoz vezet – elsősorban az ellenzéki Budapest kárára.
Amennyiben ez bekövetkezik, sokak szerint Emmanuel Macronnak is mennie kell.
Végéhez közeledik a Dunaferr Liberty-érás kálváriája. Az önkormányzat államosítást javasol.
A kormányt törvénytelennek tartja, ennek ellenére a volt miniszterelnök talált érvet amellett, hogy ő és pártja a parlamentben is politizáljon. Szerinte a kivonulás „erkölcsileg feltétlenül pozitív lépés lenne, de politikai értelemben öngyilkos gesztus”.
A minisztérium szerint az Európai Bizottság részletesen ismeri a modellváltó egyetemek kuratóriumainak működéséről szóló javaslatot, a Népszavának viszont több forrás is arról beszélt, hogy régen nem tárgyaltak már sem az Erasmusról, sem a Horizontról.
A júniusi választás idejétől szándékosan eltolt hatalomváltás azoknál az önkormányzatoknál jár konfliktusokkal, ahol nem várt győzelmet aratott egy polgármesterjelölt, vagy más erőviszonyok alakultak ki a közgyűlésben, mint ahogy kalkulálták.