Deák: "A Mindenki nem a pedagógusok elleni kiáltvány" – videó
Az Oscar-díjas rendező mindenesetre a kritikáknak örül, mert a Mindenki azért készült, hogy beszéljenek róla.
Az Oscar-díjas rendező mindenesetre a kritikáknak örül, mert a Mindenki azért készült, hogy beszéljenek róla.
Klasszikus képregényfilm helyett egy ütős westernnel köszönt el 17 év után Hugh Jackman és Patrick Stewart az X-Men-szériától. Kritikánk a Logan – Farkas című filmről.
Elég régóta vagyok előtérben ahhoz, hogy bármit csináljak, azt mások lefikázzák – mondja Geszti Péter. A hétvégi Rapülők-buli után született egy kritika, ennek nyomán kialakult egy a szokásosnál is durvább kommentháború. Berkes Gábort kérdeztük, miért szólt vissza a negatív véleményre, Gesztit pedig arról, mit szól mindehhez mint kommunikációs szakember.
A hat Oscar-díjra jelölt film a gyász feldolgozásáról szól, de a totális depresszió helyett briliáns érzékkel mutatja meg, hogy bármi történjék, az élet megy tovább. Ha a kis Affleck nem kap Oscart, nincs igazság.
Koszos evőeszközről, magas árakról, rossz felszolgálásról panaszkodott egy Dob utcai étterem Facebook-oldalán egy vendég. Gyorsan kiderült, hogy ő egy szomszédos étterem menedzsere.
Olyan érzetet kelt a T2 Trainspotting, mintha egy kvízjátékban kattintgatnánk: felismered Renton híres nevetését? Az utalás Skócia legocsmányabb klotyójára is megvolt? A kultfilm folytatása a rendezői és képi bravúrokon túl sajnos sekélyes, és csak az eredeti mozi rajongóinak nyújthat némi nosztalgikus örömöt. Kár, mert néhol még az idősödésről, az optimizmus utáni elveszett illúziókról is tudna valamit mondani a film. Kritika spoilerek nélkül.
Az angolszász filmes sajtóban máris megjelentek Enyedi Ildikó Testről és lélekről című rendezésének első kritikái – a "különleges" és a "gyönyörű" visszatérő jelzők az írásokban, a színészeket pedig egytől egyig kiválónak tartják.
A legfőbb kérdés a Játékszín új bemutatójával kapcsolatban az, hogy van-e értelme egy apró, finom gesztusokra épülő kultfilm történetét színpadra vinni? Bármennyire zseniális Hirtling István és Vadász Gábor az Életrevalókban, a válasz erősen kétséges.
Michael Keaton a lelkét is kiszínészkedi az innovatív McDonald’s tesók ötletére kapzsi módon, önkényesen franchise-t építő Ray Kroc szerepében, de a teljesen élvezhető, bár kissé szirupos Az alapító még így sem taszítja le a Super Size Me-t a Meki-filmek trónjáról.
A legjobb pillanatban érkezett A számolás joga, amikor már azt gondolnánk, hogy kifogytunk a hihetetlen igaz történetekből. A film a nagyon fehér, nagyon férfias NASA történetének egyik kulcsmomentumát mutatja be: azt, amikor három fekete nőnek hála először repülhette körbe a Földet egy amerikai. Kit érdekel az Oscar-csali, amikor ekkora moziélményt nyújt?
Ne hagyjuk magunkat becsapni: az Utazók egy néhol kifejezetten vicces romantikus dráma, generációjuk talán két legnagyobb filmsztárjával. Éppen csak a rideg világűrben játszódik, egy hajón, ahol minden sarokból katasztrófa leselkedik. Chris Pratt és Jennifer Lawrence filmjét sokan félre fogják érteni, pedig hiába buta a sztori, teljesen szórakoztató.
Magic hour – így hívják azt rövid, naplemente utáni vagy napfelkelte előtti időszakot, amikor a horizont vöröses és a napfény is lágyabb. Ilyenkor minden más fényben látszik, és érezni a levegőben, hogy tényleg csak valami izgalmas történhet. A Kaliforniai álom kétórásra nyújtja ezt a különös időszakot, és a filmet azok fogják leginkább imádni, akik a megvalósíthatatlan álmokat is szívesebben élik meg az unalmas valóság helyett.
A Zsivány Egyesnek nehezebb dolga volt a 7. résznél, mert nem támaszkodhatott jól bejáratott hősökre, de a Star Wars-katarzis idén sem marad el. Rég nem látott űrcsaták, klasszikus háborús filmeket idéző feszültség és egy tökéletes finálé feledteti a kisebb hibákat, klisés mozzanatokat. Spoilermentes kritikánk a Zsivány Egyes – Egy Star Wars-történet című fimről.
Zenész, műsorvezető, a nagybetűs celeb, a vicces fiú – sokaknak ez a képe Kasza Tiborról, nem is alaptalanul. Ugyanakkor ő ma Magyarországon a legbefolyásosabb közösségi médiaszereplő, Facebook-oldalának több mint 800 ezer követője van, videós tartalmait milliós nagyságrendben nézik. Stílusán lehet vitatkozni, de a Corvinus nagyelőadóját is megtöltötte, amikor ott tartott előadást. Szívére vette egy korábbi kritikánkat, azt is megkérdeztük tőle, miért.
Ötből négy magyar nem érzi jól magát a munkahelyén.
A #sohavégetnemérős nem akar többet, mint hogy kineveti vagy empátiával mutatja meg a mai tizen-, és huszonévesek párkapcsolati botladozásait, csalódásait, miközben a teljes fiatal, filmben eddig alig látott színészi generációt felvonultatja, akik élnek is a kapott lehetőséggel. Ettől a filmtől végre egy eddig mellőzött réteg is úgy érezheti, neki és róla készült magyar mozi.
Cigit szívó, kólázó pápa, okostelefonfüggő, fociőrült bíboros a világ legpatinásabb díszletei között – ahogy arra számítani lehetett, Az ifjú pápa című sorozat humorral és élénk fantáziával mutatja be a Vatikán belső életét, de azért komoly kérdéseket is feszeget. Jude Law és Diane Keaton is a legjobbját nyújtja a látványban a Fargót, történetben a House of Cardsot idéző szériában.
Prosztópunk, politikus tánczene, félrecsúszott nyakkendős balladák – mi ezeket az albumokat ajánljuk az elmúlt hetek zenei megjelenéseiből.
Az Inferno művészettörténeti blablája mögött egy igencsak középszerű thriller rejtőzik. Hiába rohannak keresztül a főszereplők a világ legszebb helyszínein, egyetlen emlékezetes akciójelenetre sem futotta.
Az HBO legújabb nagyágyúja lassan építkezik, de megéri kivárni, hogy teljesen elnyeljen a sci-fi és a western elemeit vegyítő világa. Kevés olyan sorozat van, ami ilyen erős gondolatokat ébreszt a nézőben – rejtélyeivel inkább a Lost örököse. Az 1080p sorozatunkban a Westworld című szériát vettük szemügyre.