Világháborúban íródott levelet találtak egy lengyel vasútállomáson
Az üzenetet egy palackba rejtették, amit pedig az állomás falába.
Az üzenetet egy palackba rejtették, amit pedig az állomás falába.
Az Australian Strategic Policy Institute kutatóközpont szerint a kínai kormány mintegy 80 ezer, kisebbséghez tartozó embert dolgoztat kényszermunkára utaló körülmények között 27 kínai gyárban, amelyek a világ legnagyobb cégeinek termelnek.
Emberkereskedelem gyanúja miatt folytatnak nyomozást egy 21 éves salgótarjáni férfi ellen. A több embert kényszermunkán dolgoztató gyanúsítottat a bíróság letartóztatta.
A náci rezsim nyertese volt a Reimann család, amely most kényszermunkásoknak, holokauszttúlélőknek, illetve közvetlen leszármazottaiknak szeretne kártérítést fizetni.
Történelemhamisítás, elhallgatás, hazugságok: így emlékezünk mi.
A modern mikroprocesszorokat használók járhatnak pórul azzal, hogy Dél-Korea és Japán ismét összeveszett a második világháborús sérelmeken.
A "farmot" egy ukrán pár működtette. A hatóságok közel száz embert szabadítottak ki a rabszolgatartók karmai közül.
A helyzetet bemutató új jelentés szerint ráadásul egyértelmű, hogy az állam kényszeríti az embereket ilyen sorsra. A gyerekeknek sem kegyelmeznek.
Másodfokon két év felfüggesztett fogházat kapott a csanádpalotai gazda, akit még öt évvel ezelőtt jelentettek fel azzal, hogy embereket rabszolgaként dolgoztat. A per kimenetele ellenére a sértettek többsége ma is a most elítélt férfi tanyáján él. Más ügyek is azt mutatják, hogy ezek az emberek kényszerhelyzetükből nemigen tudnak kilépni, ezért a hasonló esetek eleve nagyon ritkán jutnak el a bíróságig.
Észak-Korea szabadon engedett egy amerikai egyetemi hallgatót, akit 15 év kényszermunkára ítéltek korábban államellenes bűncselekményre hivatkozva. A 22 éves Otto Warmbier már úton van az Egyesült Államok felé – jelentette be közleményben Rex Tillerson amerikai külügyminiszter kedden. A fiatalember a hírek szerint kómában van.
Két lépésben növelik azok nyugdíját, akiket kényszermunkára hurcoltak el annak idején a Szovjetunióba.
Indiában a rendőrség szabadított ki 10 gyermeket egy cipőtalpakat gyártó üzemből, ahol fogva tartották és munkára kényszerítették őket. A fiatalokat állítólag emberkereskedők adták el a gyárnak.
Európai vállalkozások is kölcsönöznek észak-koreai munkaerőt, pedig a Kim Dzsong Un vezette diktatúrával szemben szigorú gazdasági szankciók vannak érvényben. Észak-Koreának ugyanakkor mindenáron kell a deviza a túléléshez, és van olyan európai cég, amely az olcsó munkaerőért cserébe nem nagyon figyel oda a kikölcsönzött dolgozók munkakörülményeire. Két német oknyomozó csapat története.
Egy koreai születésű amerikai állampolgárt 10 év kényszermunkára ítélt az észak-koreai legfelsőbb bíróság.
Az Amnesty International emberi jogvédő szervezet szerint kényszermunkát alkalmazhattak a 2022-es focivébére épített Halifa Stadion építésénél.
Egyiptomban öt év kényszermunkára ítéltek két állambiztonsági tesztet, mert kihallgatása közben halálra kínoztak egy ügyvédet. Az ítélet nem jogerős.
A világ több részére, de leginkább Kínába és Oroszországba küldenek észak-koreaiakat, hogy a kényszermunkára emlékeztető körülmények között dolgozzanak – derült ki egy ENSZ-vizsgálatból. A Phenjannal szerződő tizenöt ország között szerepel Algéria, Angola, Kuvait, Katar és Lengyelország is.
Az amerikai külügyminisztérium friss jelentése komoly hiányosságokat kér számon a magyar kormányon az emberkereskedelem elleni harc terén. Az európai emberkereskedők minden ötödik áldozata magyar, a hazai rendszer viszont nagyon keveset tesz a prevencióért, és az áldozatoknak nyújtott segítség sem elégséges.
Bocsánatot kért egy 94 éves amerikai veterántól a japán Mitsubishi Materials, amiért kényszermunkát végeztetett amerikai hadifoglyokkal a második világháború idején.
Hat évi kényszermunkára ítélte "ellenséges cselekményekért" Matthew Todd Miller amerikai állampolgárt vasárnap egy észak-koreai bíróság.