A gyüttmenteket megállíthatja az önazonossági törvény, de a lakások értékcsökkenését nem
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Bocsánatot kért egy 94 éves amerikai veterántól a japán Mitsubishi Materials, amiért kényszermunkát végeztetett amerikai hadifoglyokkal a második világháború idején.
A helyi idő szerint vasárnap megtartott ünnepélyes szertartáson James Murphy egykori hadifogoly elfogadta a Mitsubishi Materials vállalatvezetőinek bocsánatkérését, amiért a cég jogi elődje, a Mitsubishi Mining Co. őt és bajtársait rézbányákban dolgoztatta, rendkívül nyomorúságos körülmények között.
Murphy dicsőségesnek és történelminek nevezte a napot, amelyen, csaknem hetven évvel a háború után végre megkövették szenvedéseiért és a rabszolgamunkáért. Úgy ítélte meg, hogy a bocsánatkérés őszinte és megbánó volt.
A különleges esemény helyszíne a Los Angeles-i Simon Wiesenthal Központ Tolerancia Múzeuma volt.
Már két japán kormányfő is bocsánatot kért országa nevében az Egyesült Államoktól, amiért a 2. világháború alatt kényszermunkát végeztetett amerikai hadifoglyokkal, de japán vállalatok esetében erre még nem volt példa.
A japán kormány és magáncégek nagyjából 12 ezer amerikai hadifogollyal végeztettek kényszermunkát, közülük több mint 1100 halt meg.
A Mitsubishi nagyvállalathoz hat hadifogolytábor volt köthető, ezekben körülbelül kétezer katonát őriztek, akiknek több mint a fele amerikai volt az Asia Policy Point kutatóközpont adatai szerint.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Témák és vélemények a világlapokból.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.