Így hozhatja vissza a nemtetszések számát a YouTube-ra
A YouTube nemrégiben elrejtette a nemtetszések számát. Egy Chrome-bővítmény telepítése elég ahhoz, hogy visszaállítsuk ezt.
A YouTube nemrégiben elrejtette a nemtetszések számát. Egy Chrome-bővítmény telepítése elég ahhoz, hogy visszaállítsuk ezt.
A Facebook többévnyi tesztelés után bejelentette: érkezik a kapcsoló a Facebook és az Instagram mobilos alkalmazásába, amivel elrejthetjük a saját és mások bejegyzései alatt a lájkok számát.
Újfajta reakciógomb kerülhet az Imádom helyére a Facebookon, de a fejlesztők egyelőre nem árulták el, mikor jelenik meg az újdonság – ha megjelenik egyáltalán.
Az Instagram fejlesztői az egész világra kitejresztik a kísérletet, amelyben eltüntetik a lájkokat, így nem láthatjuk, ki hányat kapott.
Újabb országra terjesztette ki érdekes kísérletét a Facebook, amelynek lényege, hogy egy időre elrejtik a poszt alatti lájkok számát.
A fiú ráadásul a diákönkormányzat elnöke volt.
Kísérletképpen több országban is kikapcsolta a fotók alatti lájkokat az Instagram, mondván, így majd nyugodtabbak lesznek az emberek. Úgy tűnik, igazuk lett, felháborodásnak nyoma sincs.
A lájkvadászat okozta pszichikai nyomás miatt kísérletképpen (de csak néhány országban) kikapcsolja a fotó alatti lájkokat az Instagram.
Akivel egyszer is előfordult már, hogy akarata ellenére lájkolt egy posztot a Facebookon, annak jól jöhet az alábbi Chrome-bővítmény.
Függőséget okozhat a közösségi média – ismerik el immár a techvilág prominensei közül is többen. Kutatók ennél is szélesebb körű veszélyre figyelmeztetnek: terjednek az internethez és az új technológiákhoz köthető viselkedési addikciók.
Az érzelmi reakciókra szolgáló jelek bevezetésén túl évek óta nem nyúlt hozzá az alap lájkgombhoz a Facebook. Most megteszik, mutatjuk az újat.
Az elmúlt órákban ideiglenesen megjelent a Facebookon egy hetedik fajta lájkolási lehetőség, ellepték a virágok a közösségi oldalt.
Nem akar senki karrierjének útjába állni, mindenki kilépő papírját aláírja – üzente egy zárt Facebook-csoportban a közpénzből fenntartott Antall József Tudásközpont vezetője azoknak, akik nem támogatják a 2024-es budapesti olimpia tervét, és ezt nyilvánosan, például egy like-oláson keresztül felvállalják. Antall Péter az ukázhoz csapta még azt is, hogy ők ugyan nem vesznek részt napi belpolitikai vitákban.
Ugyanaz a terület aktiválódik az agyban, amikor lájkokat kapunk, mint amikor csokoládét eszünk vagy pénzt nyerünk.
Az új hangulatjelek bevezetése után is leginkább lájkolunk a Facebookon, csupán tízből egy alkalommal használunk más reakciógombot – derült ki a SAKKOM Interaktív elemzéséből. A vizsgált mintegy háromezer poszt esetében leginkább a szomorú vagy felháborító tartalmak kapcsán nyomtak az új jelekre a felhasználók.
Mostanra mindenkinél aktiválták a telefonos Facebook-alkalmazásban is az új, többfajta érzelem kifejezésére alkalmas lájkolós gombokat.
Az internet világában virtuális személyiségünkkel veszünk részt, amit magunk építünk olyanná, amilyenné csak szeretnénk. Sokszor igen távol kerülünk őszinte önmagunktól.
Nem zavarta túlzottan a tekintélyes printes múlttal rendelkező National Geographicot az online világ előretörése, a neten is rendületlenül gyűjti az elismeréseket.
Nem egyszer előfordul, hogy visszavonnánk egy Facebook-oldalnak adott like-ot. Egy ingyenes webszolgáltatás azt ígéri, hogy a segítségével gyorsan megtehetjük ezt. Kipróbáltuk, de nem voltunk elragadtatva.
Ősztől vége az olyan akcióknak, amelyek egy Facebook-oldal lájkolásáért cserébe férhettünk hozzá egy nyereményjátékhoz, egy cikkhez vagy más tartalomhoz.