A járvány miatt megugrott a magánegészségügyi cégek bevétele

A második legnagyobb forgalmat a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Budai Egészségközpont könyvelhette el.

  • hvg.hu hvg.hu
A járvány miatt megugrott a magánegészségügyi cégek bevétele

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Nyilvánossá váltak a magánegészségügyi intézmények tavalyi éves beszámolói, melyeket áttekintve az Mfor.hu a következőkre jutott: aki ügyes volt, annak a koronavírus-járvány is szépen növelte a számait, másoknak viszont ügyesnek sem kellett lennie, mert a leállt közegészségügyből a magánellátásba menekültek a páciensek.

A legnagyobb árbevételt tavaly is a Synlab Magyarország produkálta, ami közel 5 milliárd forintos emelkedést jelent 2019-hez képest. A cég nemcsak a magán, hanem a közellátási tesztelésekben való részvétellel is nagy szerepet vállalt a járvány alatt.

A második legnagyobb forgalmat a Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségébe tartozó Budai Egészségközpont könyvelhette el. Az intézmény bár magánklinika, Covid-betegeket is fogadott és gyógyított.

Az Mfor szerint a top 5-be még befért az országban 11 központtal működő, és évi 1 millió vizsgálatot végző Affidea Magyarország, hatodik helyen pedig az épp egy gigaberuházáson túlesett Duna Medical Center áll, amely idén májusban 14,3 milliárd forintos fejlesztésként egy nyolcemeletes, 20 ezer négyzetméteres új kórházépületet avatott.

A Duna Medical Centernél viszont 600 millió forintos forgalomcsökkenés történt, azonban a vizsgált klinikák közül a pécsi Da Vinci Magánklinika szenvedte el a legnagyobb visszaesést: itt a 2019-es év bevételei 2020-ra 5,7 milliárddal csökkentek.

A portál hozzáteszi, hogy cikkük megjelenésekor a Wáberer Medical Center, a Medicover Egészségközpont Kft., a Tritonlife Magánkórház és a Dr. Rose tavalyi beszámolói még váltak böngészhetővé.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.