A tavalyi gyengélkedés után nagyon jól teljesítenek a nyugdíjpénztárak
Jó hír: biztosan pluszban az egyenlege. Ám ez nem biztos, hogy mindig így lesz.
Jó hír: biztosan pluszban az egyenlege. Ám ez nem biztos, hogy mindig így lesz.
A kormánytagok szerint már nincs jelentősége a jelenlegi rendszerben a korábban beígért egyéni számláknak.
Egy korrekt elszámolási rendszerben Magyarország államadóssága csak a magánnyugdíj-piaci rendszer felszámolása miatt nagyjából a hazai össztermék 93 százaléka lenne – figyelmeztet László Csaba, a Corvinus egyetemi tanára, volt pénzügyminiszter.
Hiába teljesített jól a gazdaságunk a válság után, ezzel ellőttük a patronokat, hosszú távon fenntartható fejlődést célzó tervek még mindig nincsenek – nyilatkozta Jaksity György.
Összesen 2823 milliárd forinttal tartozna az állam a magánnyugdíjpénztári egykori tagjainak, ha nem azt állítanák, hogy ez csak egy statisztikai adat, jogi jelentőség nélkül.
A kormány bevándorlásszervezési illetéket vetne ki a civilekre, a devizahitelesek rossz híreket kaptak az EU Bíróságától, és az is végképp egyértelmű lett: egy életre búcsút mondhatnak 2011 előtti befizetéseiknek a volt magánnyugdíjpénztári tagok. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Feljelentette a szocialista Korózs Lajos mások mellett Orbán Viktort szerdán a Legfőbb Ügyészségen, mivel szerinte a miniszterelnök is felelős azért, hogy csalással vették el hárommillió ember összesen háromezer-milliárd forintnyi magánnyugdíjpénztári megtakarítását.
Nem csak a nyugdíjpénztárakba befizetett összegeknek mondhattunk búcsút az elmúlt években, de lassan a nyugdíjunknak is, bár Matolcsy György jegybankelnök ennek az ellenkezőjét állítja. Megvontuk a húsz éve indult magánnyugdíjípénztári rendszer és az azt megszüntető furcsa reform mérlegét.
Átlagosan 70 százalékkal nőtt 2011 óta a nyugdíjra félretett pénzük azoknak, akik nem léptek ki a magánnyugdíjpénztárból.
Sokan háborodtak fel, miután Matolcsy György leírta, semmivel nem tartozik az állam a volt magánnyugdíjpénztári tagoknak. Az MNB most egy közleményben kérte ki magának a „pártpolitikai nyomásgyakorlást”.
A magánnyugdíjpénztárakban kicsivel több, mint 57 ezer tag van, számukra viszont folyamatosan ott lebeg a kérdés, hogy mit tegyenek: fizessék a tagi adományt és maradjanak, vagy lépjenek vissza az állami rendszerbe és vegyék fel a reálhozamukat? Mutatjuk a számokat.
A magánnyugdíjpénztárakban szépen fialnak a bennmaradt pénzek.