Ott tartunk, hogy a mikroműanyagok már a lehulló esővízben is benne vannak
Előbb-utóbb beigazolódik a kutatók félelme, hogy nem lesz olyan szeglete a bolygónknak, ahol ne találtak volna mikroműanyagot.
Előbb-utóbb beigazolódik a kutatók félelme, hogy nem lesz olyan szeglete a bolygónknak, ahol ne találtak volna mikroműanyagot.
A világot beterítő mikroműanyagok nem mind ugyanolyanok, de mindenhol megtalálhatók.
Jól állunk a PET-palackok feldolgozásával is.
A Greenpeace Magyarország szerint mi, állampolgárok is tehetünk annak érdekében, hogy csökkentsük "műanyaglábnyomunkat". Ehhez ráadásul nincs szükség bonyolult dolgokra, csupán néhány lépést kell betartani.
A műanyag ellen már háborút indított az ökotudatos fogyasztó, de vajon képes-e meglátni az ellenséget egy olyan ártatlan dologban is, mint a csillámpor? A klímaválság újabb kérdéssel szembesíti az emberiséget: lehet-e csillámos smink nélkül is fesztiválozni?
Újratölthető kulacsot kell vennie mindenkinek, aki vizet akar tölteni. Minden más egyszer használatos műanyagot is száműznek.
Egy bizonyos madárfaj vizsgálatátnál arra jutottak, hogy a műanyag megevése a szárnyuk, a csőrük és a fejük méretére is hatással volt.
Megfulladhat a műanyagszemétben az UNESCO világörökség részét képező dél-csendes-óceáni Henderson-sziget, ahol 6 tonna műanyaghulladékot gyűjtöttek össze tudományos szakemberek két hét alatt. A rosszabbik, hogy vannak darabok, amiket képtelenség eltakarítani, az állatok pedig lenyelik.
Olyan új automatát helyeztek üzembe Rómában, ami a bedobott üdítős palackokat leutazható metrójegyre váltja.
A PVC-lágyításra használt ftalát olcsó, csakhogy károsítja az egészséget. Hogy kerül a méreg egy infúzióba?
Ehető edények a fenntarthatóság jegyében.
Megdöbbentő statisztikát publikáltak a dán kutatók.
Szép elképzelés a műanyagmentes élet, de mi azt tapasztaltuk, hogy az ma még gyakorlatilag kivitelezhetetlen. A nagy rendszerek nem teszik lehetővé, hogy nélkülözzük ezt az anyagot. Apró eredményeket azért elértünk, leginkább azt, hogy tudatosabban fogyasztunk. Két hétig több munkatársunk is naplózta műanyagbűnözését.
A vállalkozás Peruban, Haitin, a Fülöp-szigeteken és Balin is működik már, termékeit a Marks and Spencer, a Henkel vagy a Logitech is használja, az IBM-mel működik együtt. A cél: megakadályozni, hogy még több műanyag kerüljön a tengerbe, éspedig úgy, hogy a hulladék begyűjtése megélhetést, vállalkozóvá válási lehetőséget adjon a helybelieknek.
A Nestlé egy belga márkájának a vizespalackjait készíti újrahasznosított PET-ből.
Sajátos akcióval hívja fel figyelmet a világot beborító műanyag problémájára a Greenpeace Magyarország a fővárosban.
Életnagyságú hulladékszobrokat állít ki Budapesten a Greenpeace Magyarország a jövő héten, hogy a műanyagszennyezés problémájára irányítsa a figyelmet. A szobrok bálnákat ábrázolnak.
Percenként átlagosan 33 800 műanyag palack kerül a Földközi-tengerbe, elsősorban azért, mert a partjai mentén fekvő országok csődöt mondtak a műanyag szemét környezetbarát feldolgozásában - hívta fel a figyelmet a hétvégén a Természetvédelmi Világalap (WWF), hozzátéve, hogy összességében tehát több mint félmillió tonna műanyag kerül az Atlanti-óceánhoz kapcsolódó melléktengerbe évente.