Több mint 40 tonna műanyagot halásztak ki a Csendes-óceánból
A környezetvédők szerint ez volt "az eddigi legnagyobb és legsikeresebb óceántakarítás" a térségben.
A környezetvédők szerint ez volt "az eddigi legnagyobb és legsikeresebb óceántakarítás" a térségben.
Nem csak új hónap kezdődött, a műanyagmentes július nevű kezdeményezés is ma indult el.
Sir David Attenborough 2019 második felében új sorozattal jelentkezik, amelyet négy éven át készített a temrészettudós. Ebből is láthatott részletet a Glastenbury fesztivál közönsége, akiknek köszönetet is mondott.
Azt már eddig is tudni lehetett, hogy a tengerekban és óceánokban felhalmozódó szemét milyen súlyos problémát jelent az élővilágra nézve, most azonban egy egészen újkeletű problémára hívták fel a figyelmet portugál kutatók.
Többek között halászhálókhoz használt nejlonmaradványokból fog készülni a kollekció.
A háztartásokban lévő tárgyak, mint a bútorok, ruhák, műanyag eszközök lebomlásával keletkező úgynevezett tengeri mikrohulladékokkal szennyezett az ausztrál Nagy-korallzátony térsége – állapították meg ausztrál és dán kutatók.
Egy új kutatás szerint már mindennapos a partra vetett bálnák és delfinek gyomrában a műanyag, amely hosszú szenvedésre és pusztulásra ítéli őket.
Még nem tudjuk pontosan, mi oldódik ki a mikroműanyagokból, mikor az emberi testbe kerülnek.
Magyarország leggyorsabb villanyautó-töltőjét érintve kerestük fel azt a schwechati olajüzemet, amelynek vezérlőközpontja elvileg akkor sem sérül meg, ha terroristák repülővel zuhannak rá. És ahol egyebek mellett méz is készül.
A Protect Nature oldalán osztottak meg egy videót egy delfinről, amely nem csak aranyos, más miatt is szerethető: óvja a környezetet.
Szimbolikus árat fognak kérni érte Németországban, idővel pedig hálókra fogják cserélni őket.
A műanyag főként a csapvíz és a palackozott víz fogyasztásával jut a szervezetbe, de a szinte láthatatlan polimerek megtalálhatók a kagylófélékben, a sörben és a vízben is.
Évente fejenként 50 ezer műanyagrészecskét esznek meg az emberek átlagosan, és hasonló mennyiséget lélegeznek be egy új tanulmány szerint. A valós szám ennél sokkal nagyobb is lehet, mivel az ételek és italok csak kis csoportját elemezték a műanyag-fertőzöttség mértékét vizsgálva. A tudósok kutatása szerint a palackozott vizek gyakori fogyasztása drámaian megnövelik az elfogyasztott nanorészecskék mennyiségét.
A legszennyezettebb térség Cilicia, ott kilométerenként 31,3 kilogramm műanyaghulladékot számoltak össze.
A gyártók akár két évet is kaphatnak, a műanyag szatyorral akár csak az utcán sétálóknak pedig 3800 forintos büntetés jár.
A Földközi-tengerben az ámbráscet (amely a bálnák egy fajtája) kihalófélben van.
A szívószálak mellett a műanyag tányérokat, lufipálcákat és fültisztító pálcikákat is betiltják.
Az ámbráscetek akár 70 évig is elélnek, egy Olaszországnál partra sodort példánynak azonban mindössze 7-et sikerült. A kutatók úgy vélik: a tetemben talált rengeteg műanyag miatt pusztulhatott el.
Az utóbbi hónapokban ez már a sokadik eset volt.
Százával érkeznek a kidobott műanyagok a Kókusz-szigetek partjaira. A tudósok csak strandpapucsokból majdnem egymilliót számoltak össze.