Álló helyzetben is képes lesz tölteni magát a következő Toyota Prius
A Toyota egy különleges megoldással rúgná rá az ajtót (ismét) az autóiparra.
A Toyota egy különleges megoldással rúgná rá az ajtót (ismét) az autóiparra.
Ömlik a külföldi tőke az ázsiai országba annak köszönhetően, hogy az ország vezetése (mely bár továbbra is kontroll alatt tartja, de) merészen utat nyitott a meredek napelem-telepítési növekedésnek.
Olcsó napelemes rendszerekkel foglalkozott a gyulai cég, amely rendszeresen nullás áfabevallást adott be. Ám az ekáer-rendszer és a cég egyik vevőjének bevallása nyomra vezette az adóellenőröket.
Olyan napelemet fejlesztettek, ami felhős időben, sőt akár este is képes folytatni az áramtermelést.
Azt nem kell különösebben magyarázni, hogy egy szénerőmű közelében milyen biológiai lábnyomok képződnek, s azt se, hogy a szélturbinák keltette zaj lehet-e a környezetére káros hatással. De azt tudományos alapossággal nem vizsgálta eddig senki, hogy egy-egy napelempark létrehozása mivel jár a környezete élővilágára. Nem véletlen, hogy a pótlás éppen a britektől érkezett.
A forma és a tartalom összehangolásának köszönhetően a floridai Walt Disney park egy kicsinek számító napelemparkkal is meseszerűen a figyelem középpontjába tudott kerülni Amerikában. Azt nem árulták el, hogy a Mickey egér fejformáját idéző napelemtelep után Plútó kutya vagy Dagobert bácsi sziluettje lesz-e a következő, de hogy lesz folytatás, az biztos.
Felszámolást rendelt el a napelemeket gyártó szolnoki Agulhas-Solar Kft. (A. Solar) ellen a Szolnoki Törvényszék a cég csaknem egymilliárdos tartozása miatt – erősítette meg Sándor Géza, a törvényszék sajtószóvivője.
A gép Hawaiiból indult és megállás nélkül 62 órát repült üzemanyag nélkül, miután sikeres landolást hajtott végre San Francisco közelében.
Milliárdos támogatást vett fel az uniótól és a magyar államtól, most felszámolás alatt a magyar tulajdonú, napelemeket gyártó Agulgas-Solar Kft, miközben beszállítóinak több százmillióval tartozik.
Onnan kap gyomrost L. Simon László köznevetség tárgyává vált napenergiás hozzászólása (mely szerint: éjszaka is kell nekünk az áram, de akkor nem süt a nap, ezért nem jók a napelemek) ahonnan nem is számított rá a kormány: az E.On-tól. Zöldenergiás innovációs (azaz:greennovációs) díjat nyert a német energiamulti azzal, hogy elkészítette a konténeres kiszerelésű kompakt napelemrendszerét. Pontos ár még nincs, de a sorozatgyártásra kész energiakonténer az elzárt települések, átemeti szállások környezetbarát energiaellátásán túl egy olyan, valóban használható csomag, aminek üzembe helyezése is csupán órákban mérhető.
Hányszor hallotta már azt az érvet a napelemek széles körű elterjedését segítését elutasító kormányzati potentátoktól, hogy a napelem "túl drága"? Mostantól azt is meg tudja majd határozni, hogy ezek az érvek melyik év adatainak ismeretéből táplálkoznak – mivel a "túl drága" iparági szinten már egyáltalán nem igaz.
Már rendelhető is az a napelemes sütő, amely összecsukva egy túra során is könnyen magunkkal vihető, 20-30 perc alatt pedig napsütésben bármit elkészít.
Ontarióban a tartományi áramhálózat rendszerirányítója közölte a zöldenergiás termelői árakat azt követően, hogy egy tizenkétszeresen túljelentkezett napenergia-projektet befejeztek. Az árakon nem csak Kanadában érdemes elgondolkodni.
Évi 1,4 milliárd dollár megtakarítással is járna, ha a kaliforniai háztetőkön napelemek dolgoznának. Ráadásul: mindez nem a házilag megtermelt energia árából jön össze, hanem abból a hálózati megtakarításból, hogy az áramot eztán nem kell(ene) minden házhoz elszállítani.
Az átlátszó napelem előnye, hogy ablakként vagy kijelzőként is használható.
Lehet, hogy a világ napeles kapacitásnövekedését tavaly már Kína diktálta, de számunkra a meglepetést nem ők (és még csak nem is a rakkolni kezdő indiaiak) jelentik, hanem a sokáig az igazak álmát alvó Chile. A dél-amerikai ország pont a magyar tespedtségből való kitörés remek példáját produkálja.
A két, kontinens méretű ország, India és Oroszország egymás kezébe csaptak: az oroszok is beszállnak az indiai megújuló energiatermelési vízió megvalósításába. Első lépésben egy 500 megawattos "kísérleti projekt" megvalósítását bízták az oroszokra, melynek céldátuma jóval közelebbi, mint a mi Paks II-nk bekapcsolási ideájaként hangoztatott 2026.
Miközben idehaza az éjszakai áram és a szélcsend okozta "problémákról" szól a nap-, és szélenergia kormányzati kommunikációja, az egész kontinensen leginkább atomenergia-függő országában hálózatba kapcsolják Európa legnagyobb napelemes telepét.
Uniós támogatással, nettó 376 millió forintból egy 499,5 kilowattpeak teljesítményű napelemes kiserőművet építettek a Csongrád megyei Mórahalmon.
Általános meglepetést keltve saját cégére írta ki a giga napelem beruházását az állam: az MVM leánycége az egyetlen szóba jöhető cég, amely megfelelhet a kiírt pályázat feltételeinek. Pedig nem így indult.