Lehet, hogy az agya egészségével játszik, aki sokat van a napon
Aggasztó tendenciát tárt fel kínai kutatók vizsgálata: az agya egészségét kockáztatja az, aki hosszabb ideig van kitéve a természetes napfénynek.
Aggasztó tendenciát tárt fel kínai kutatók vizsgálata: az agya egészségét kockáztatja az, aki hosszabb ideig van kitéve a természetes napfénynek.
Bár az UV-sugárzás bőrkárosító hatása tagadhatatlan, a jelek szerint bizonyos mértékű kitettség segíthet csökkenteni a szív- és érrendszeri megbetegedések, vagy akár a rák kialakulásának kockázatát is.
Egyre több a kifejezetten érzékeny, vékony, világos bőrű ember, miközben mind erősebb az UV-sugárzás – állítja a kozmetikus szakember. A bőr megfelelő felkészítésével azonban megelőzhetőek a napsütés okozta károk.
A meteorológiai szolgálat figyelmeztetett, hogy 11 és 15 óra között ne tartózkodjunk sokáig a napon.
Újra kell értékelni a napozás hasznát és kockázatát brit kutatók szerint, miután a korábbi számítások nem voltak pontosak, ráadásul mára több szempontból is elveszítették aktualitásukat.
Negyedóránál nem ajánlott többet napon tartózkodni 11 és 15 óra között.
Hogy válasszak naptejet, milyen összetevőkre figyeljek, mikor és hogy kell használni, mit kenjünk a gyerekre, lehetünk-e allergiásak ezektől a készítményektől, mit tegyek, ha vegán vagyok? Míg korábban főként a tengerparton nyaralók vagy síelők életét keserítette meg az erős UV-sugárzás, már Magyarországon is egyre gyakrabban adnak ki figyelmeztetést. Mi pedig feltettünk minden kérdést, ami a védekezésről eszünkbe jutott.
A véráramba is beszivárognak a napvédő krémek aktív kémiai anyagai. Az amerikai szövetségi gyógyszer- és élelmiszerhatóság (FDA) közlése szerint további kutatásra van szükség annak megállapítására, hogy ezek a termékek biztonságosak-e.
Már 15-20 perc alatt le lehet majd égni.
Ha az Apple most nyilvánosságra került szabadalma helyet kaphatna a cég okosórájában, akkor nem kellene figyelni arra, hogy mennyit tartózkodunk a napon, az óra ugyanis figyelmeztetne, amikor az UV-sugárzás veszélyessé kezdene válni.
Az ultraibolya sugárzást jelző, viselhető érzékelőt fejlesztettek ki ausztrál tudósok.
Kutatók szerint a génekbe van kódolva a hajlam a leégésre, és annak eredményeként a bőrrák kialakulására.
Vannak bőrszínű elváltozások is, amik ugyanolyan veszélyesek lehetnek.