Ez most a világ legkedveltebb okostelefonja
Még ezekben a nehéz időkben is az iPhone 11 uralja a mobiltelefonok világát, és nem is akárhogyan.
Még ezekben a nehéz időkben is az iPhone 11 uralja a mobiltelefonok világát, és nem is akárhogyan.
Hol van már a mobilgyártás aranykora? A legtöbb gyártó kiegyezne a tavalyi első negyedév 5 százalék körüli zsugorodásával, de a koronavírus jóval határozottabban húzta be a féket.
Közzétette idei harmadik negyedévre vonatkozó okostelefon-piaci jelentését a Canalys. Elég rápillantani a grafikonra, és máris kirajzolódik az idei év történéseinek hatása, melynek révén máris alakul a gyártók helyzete.
Ha a későbbiekben is ilyen eredményeket produkál a Realme nevű kínai mobilmárka, újabb átrendeződésre van kilátás a globális okostelefon-piacon.
Ha eddig nem lett volna világos, az új számok most ismét igazolni látszanak: átrendeződnek az erőviszonyok az okostelefon-gyártók piacán, legalábbis ami a kínai területet illeti.
Az okostelefon-piacon tapasztalható globális visszaesés ellenére egy szegmens megfelelően teljesít: jól fogynak a prémiumkategóriás (drága) telefonok – derül ki a Counterpoint Research kutatásából.
Miközben a telítődő piac miatt globálisan egyre kevesebb okostelefon fogy, a legnagyobbak közül két gyártó is növelni tudta részesedését. Az élmezőny felbolydult.
Néhány évvel ezelőtt egy teljesen ismeretenül csengő nevű cég vezérigazgatója azt mondta: hamarosan ők lesznek a világ második legnagyobb telefongyártói. A vállalat a Huawei volt. A célt az elmúlt hónapokban teljesítő gyártó vezetése most azt jósolja: hamarosan megelőzik a Samsungot is.
Zuhan a Samsung, szárnyal a Huawei, a szituációt egy helyben állva figyelő Apple pedig köszöni szépen, nagyon is jól van – így foglalható össze az okostelefon-gyártók piaci helyzete.
Három hónapja van már piacon a Huawei új készülék-triója, és az értékesítési adatok szinte mindenütt felülmúlták a várakozásokat.
Magyarországon (is) lényegesen felülmúlhatja a Huawei P-szériájának tavalyi értékesítési sikereit a gyártó idei készülékcsaládja. Eladott darabszámokat ugyan nem közölt a cég, de egy impresszív százalékos adat már ismert.
A Microsoft új generációs mobil operációs rendszere már régóta gyengélkedett. Egy grafikon egyértelműen mutatja, miért is nem gyógyítgatják tovább.
Míg globálisan a Samsung számít a világ legnagyobb okostelefon-gyártójának, addig Kínában messze nem a dél-koreai cég a befutó.
Az Apple történelmében 2017 egyre kevésbé számít sikeres évnek, már a harmadik fontos rangsorolásban előzik meg idén. Íme az okostelefon-gyártók aktuális sorrendje.
Vették az iPhone-okat, mint a cukrot 2016 utolsó három hónapjában, és ez újra a csúcsra repítette az Apple-t – többek között ez derül ki a Gartner piackutató februári jelentéséből.
A tavalyi év utolsó három hónapját egyértelműen pozitívan zárta az Apple, még nagy riválisát is sikerült megelőznie. Az alábbiakból kiderül, hogyan állt 2016 utolsó negyedévében a globális okostelefon-piac.
Túl sok új modellt adnak ki az okostelefongyártók, állapította meg a Greenpeace friss kutatása.
A történelem során először csökkent az okostelefonok eladása éves viszonylatban. A március végével záródott három hónapban az értékesítés 3 százalékkal zsugorodott az egy évvel korábbihoz képest – közölte a Strategy Analytics.