A szankciók ellenére is virágzik az iráni olajipar
2024-ben Irán olajtermelése 1978 óta nem látott magasságokba emelkedett, a Bloomberg elemzője szerint az amerikai szankciók már csak papíron léteznek.
2024-ben Irán olajtermelése 1978 óta nem látott magasságokba emelkedett, a Bloomberg elemzője szerint az amerikai szankciók már csak papíron léteznek.
Az ukrán–orosz háború kezdete óta ismét nő Magyarországon a szénhidrogén-kitermelés. A hazai olaj csepp a tengerben, földgázból viszont az ország közel önellátó lehetne a fogyasztás lefaragásával.
Biden betiltja a partmenti olajkitermelést az Egyesült Államok jelentős területén, ami felfelé nyomhatja a földgáz árát, ez pedig Európát is érzékenyen érintheti.
A csütörtökön kezdődött G7-csúcstalálkozó és az azt megelőző napokban bejelentett újabb gazdasági szankciók egyik fő célja, hogy Kínát eltántorítsák Oroszország háborús támogatásától. Az ukrajnai invázió óta Moszkva számára Peking létfontosságú szövetségessé vált, gazdasági, politikai és katonai értelemben is. Eközben Kína stratégiai pozíciókat szerzett Oroszországgal szemben, növelve saját globális befolyását is. Arra azonban figyel, hogy mindezért túl nagy árat ne fizessen, nem rúgná össze a port túlságosan a Nyugattal Moszkva miatt.
Vecsés után Turáról is járhatnak a tartálykocsik a Mol Dunai Finomítójához. Az új kút napi ezer hordó olajat ad majd, a remények szerint hosszú évekig.
A közel-keleti ország 40 milliárd dollárt fektet startupokba. Egy olyan területre öntenek dollármilliárdokat, amely már most is bővelkedik pénzben.
December végéig fenntartja az OPEC-ben közösen vállalt mértéken felüli önkéntes olajtermelés-csökkentést Oroszország és Szaúd-Arábia, a „olajpiac stabilitása" érdekében.
Tíz hónapos csúcson az olajár, mert egyelőre beválik a nagy olajtermelő országok kitermelést visszafogó politikája, amely gyengíti a világgazdaságot. Egyes szakértők szerint az OPEC+ megcélozza a 100 dolláros árat is.
Az ecuadori referendum óriási vereség az államfő számára.
Beválik Szaúd-Arábia taktikája: kevesebb olaj kitermelése áremelkedést idéz elő. Az alacsonyabb árak az év elején megnyirbálták az Aramco profitját: a hétfőn közzétett jelentés brutális csökkenést mutat a második félévben.
Szaúd-Arábia ígéretet tett arra, hogy júliustól további napi 1 millió hordóval csökkenti a kitermelést.
A Mexikói-öböl az Egyesült Államok legnagyobb tengeri olaj- és gázkitermelő helye, és a jelek szerint kétszer szennyezőbb, mint amennyiről a hivatalos adatok szólnak.
A Fitch szakértői szerint a kereslet emelkedését csak részben fedezi majd a magasabb észak- és dél-amerikai kitermelés, amely napi 1,7 millió hordó pluszmennyiséget adhat hozzá a globális kínálathoz.
A férfi állítólag az érzékeny objektumnak minősített olajkitermelő központokat fotózta.
Az itt talált olajat ráadásul nagyon nagy nyereséggel lehet felszínre hozni, miután relatíve alacsony a beruházási igény.
Ilyen apróságok derülnek ki az ENSZ környezetvédelmi világkonferenciáján, melyet Egyiptomban tartanak.
A pandémia óta most először találkoznak szerdán a világ legjelentősebb olajexportáló országainak miniszterei, akik között Szaúd-Arábia és Oroszország viszi a prímet.
Miközben elkeseredett energiaháború folyik Oroszország és a Nyugat között, az OPEC+ államok csökkentik kitermelésüket, hogy megakadályozzák az ár lassú mérséklődését.
Nagy mennyiségű nehéz nyersolaj került a vízbe a kaliforniai partoknál egy tenger alatti csővezetékből. A közel félmillió liternyi olaj már beszennyezte a Huntington Beach partjait, és egy védett mocsárba is bejutott. A hatóságok nagy erőkkel dolgoznak a kármentesítésen.
Még Donald Trump nyitotta meg az alaszkai vadont az olajkitermelők számára, de alig akadt érdeklődő. A kevés kiváltott engedély sorsáról egy hatástanulmány elvégzése után dönt az amerikai belügyminisztérium.