Szergej Lavrov a Magyar Nemzetben méltatja „a magyar vezetés kiegyensúlyozott politikáját”
Exkluzív interjút adott az orosz külügyminiszter a Magyar Nemzetnek, a töménytelen mennyiségű ukránellenes propaganda mellett a magyar kormányt dicsérte.
Exkluzív interjút adott az orosz külügyminiszter a Magyar Nemzetnek, a töménytelen mennyiségű ukránellenes propaganda mellett a magyar kormányt dicsérte.
18 éve ebédelt az orosz elnök Gyurcsányéknál, de kifogásként nem évül el.
A Tisza Párt elnöke a kormány Oroszországhoz való viszonyát kritizálta.
Az amerikai exelnök előszeretettel példálózik Magyarországgal, ami legalább arra jó, hogy kiderüljön, mennyire nincs képben.
Közvetlenül a Kreml irányítása alatt áll és az orosz geopolitikai játszma fontos szereplője az a moszkvai székhelyű szervezet, amelynek az Orbán-kormány egyik államtitkára is tagja lett, akárcsak Hévíz fideszes polgármestere. Az orosz külügy ortodox csápjaként nyilvántartott szervezetet a Putyinnal baráti kapcsolatot ápoló egykori KGB-s kollégája, Szergej Sztyepasin irányítja, aki a kilencvenes években az orosz kémelhárítást igazgatta, volt az FSZB vezetője, belügyminiszter, de még kormányfő is. Az IPPO tagja az az ukrajnai inváziót támogató Kirill pátriárka is, akit az Európai Unió Orbán Viktor vétója miatt nem tudott szankciós listára tenni.
Amíg az ukrajnai háború tart, addig Magyarország biztonságban van. Ez megváltozik, ha akár Oroszország, akár a Nyugat döntő győzelmet arat – ezt Orbán Viktor egyik kedvelt geopolitikai elemzője, George Friedman írta annak kapcsán, hogy úgy érzi, változás állt be az orosz–magyar kapcsolatokban.
Első hallásra meglepőnek tűnhet, hogy a magát békepártiként beállító magyar miniszterelnök egy nyíltan háborúpárti vallási vezetőt a vallásszabadságra hivatkozva vesz védelmébe és ezzel vétózna az EU-ban, pedig a történteknek bőven voltak előjelei. Olyan előjelek, amelyek túlmutatnak a sokat hangoztatott gazdasági érdekeken, és inkább egy ideológiai szövetségre emlékeztetnek Putyin és Orbán között.
Vajon csak azért ennyire óvatos az oroszokkal szemben az egyébként Ukrajnával harcias retorikát folytató Orbán Viktor, hogy a vasárnapi választásokig megőrizze a Fidesz oroszbarát szavazóit, vagy van valami más oka annak, amiért a „stratégiai nyugalomnak” a Kreml a kedvezményezettje? Mire számít vagy mire számíthat Orbán, akinek a retorikája sokkal inkább magyarázható ideológiai, mintsem reálpolitikai megfontolásokkal.
A kormánypárt politikusai nemrég tagadni próbálták, hogy oroszbarátság lett volna az, amilyen viszony az Orbán-kormányt Vlagyimir Putyin rendszeréhez fűzte. A legjobb, ha megnézzük, milyen fideszes nyilatkozatok maradnak fenn az elmúlt 12 évből.
Putyin kifejezte reményét, hogy tovább erősödik a „mindkét fél számára előnyös” orosz–magyar együttműködés.
Az EU-ban az orosz gázimportnak egyik legjobban kitett ország Magyarország. Ha Oroszországot a Nyugat kemény szankciókkal sújtja, az a paksi bővítést is érintheti, amire a kormány az ország elektromos ellátásának jövőjét tette fel hosszú távon. Az unió azonban csak úgy vezethet be jelentős szankciókat, ha közben lábon lövi saját magát.
Sok ország vezetője kapott újévi üdvözletet Oroszországtól, köztük Fehéroroszország, Abházia, Törökország és az USA mellett hazánk is. Akik nem kaptak: Ukrajna, Franciaország, Észak-Korea. És még sokan mások.
Hétfőn villámlátogatásra Budapestre érkezett az orosz elnök, akit a magyar hatóságok útlezárásokkal és szigorú biztonsági intézkedésekkel, aktivisták sípokkal és átírt utcanévtáblákkal, a Debreceni Egyetem pedig díszpolgári címmel vártak. Putyin részt vett a budapesti dzsúdó-vb megnyitóján, megbeszélést tartott Orbán Viktorral, a küldöttségével érkező miniszterek pedig a magyar kormány képviselőivel tárgyaltak. Az orosz elnök szerint ő nagyon elégedett az orosz-magyar kapcsolatok alakulásával, ami pedig Paksot illeti, hát ott nagyon rendben van minden szerinte.
Közpénzből újítanak fel, illetve építenek ortodox templomokat – derült ki Putyin budapesti látogatásával csaknem egy időben.
A szmogriadóénál is hatásosabb forgalomcsökkentésre számíthatunk a héten Budapest útjain: érkezik Vlagyimir Putyin orosz elnök, több kerületben lezárásokra, parkolási tilalomra kell számítani, és annak sem lesz könnyű dolga, aki légi folyosón keresztül hagyná el a várost. Mindent térképen mutatunk, de lesse meg Putyin guruló páncélos limuzinját is.
Orbán Viktor hálás azért, hogy Oroszországgal meg tudtuk hosszabbítani a gázszerződést, és szerinte azt is egyre több ország ismeri fel, hogy nem kellene automatikusan meghosszabbítani az oroszok elleni uniós szankciókat. Putyin azt mondta, beszéltek a magyar cégek részvételéről az orosz focivébé infrastrukturális beruházásaiban.