A homeopátia már nem menő, Montrealban az orvosok múzeumlátogatást írnak fel a betegeknek
Egy orvosi szervezet és a Montreali Szépművészeti Múzeum is úgy gondolja, hogy a művészetterápia nem csak a lelki, de a testi egészségre is jó hatással van.
Egy orvosi szervezet és a Montreali Szépművészeti Múzeum is úgy gondolja, hogy a művészetterápia nem csak a lelki, de a testi egészségre is jó hatással van.
Nyílt levelükben azt írják: hajléktalannak lenni nem bűn, és akkor sem lesz az, ha törvényt hoznak róla.
Nincs internet, megszakad a kapcsolat, nem érkezik meg a kód, nem illeszkednek a szoftverek – ezek a problémák fordulnak elő a legtöbbször az e-recept felírásakor. Egy éve vezették be az elektronikus egészségügyi szolgáltatást, de a használata sokszor gondot okoz még. Az ország keleti felében például több olyan régió is van, ahol sem az orvosok, sem pedig a betegek nincsenek meg papírrecept nélkül. Az ÁEEK reakciója a hibákra: a fejlsztések folytatódnak, a hibák nagy része pedig a helyi, háziorvosi vagy gyógyszerészi rendszerekből fakadnak.
A 60 éves férfi eszméletlenül feküdt az utcán Debrecenben, egy arra sétáló rendőr és orvos élesztette újra.
Hatalmas táblán keres munkatársakat a budapesti Péterfy Kórház-Rendelőintézet és Országos Traumatológiai Intézet, tíz pozícióra is keresnek embereket.
Egy madridi bíróság felmentette azt a nyugalmazott orvost, aki ellopta az újszülötteket az anyjuktól, és meddő pároknak adta őket.
Több orvos is részt vett a hétvégi Spar Maratonon, egyikük, egy gyermekgyógyász szakorvosjelölt a táv negyedénél életet mentett, majd szintidőn belül lefutotta a távot.
Félmillióval többen kapnak idén nyugdíjprémiumot; az új budapesti városrészt építő török milliárdos ült Orbán mellett a Vidi Európa Liga-meccsén; akár életük végéig mentességet kaphatnak a nagycsaládos nők az szja-fizetés alól. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az orvos szerint ő csak bűnbak, az amerikai orvosok között ugyanis bevett szokás, hogy mindent kábítószerekkel akarnak elintézni.
A Kétfarkú Kutya Párt is megjelent az ajkai kórházban, ahol a nővérek után orvosok is felmondtak.
A főigazgató szerint a döntést több hetes vizsgálat előzte meg.
A magas fizetésért és a jobb munkakörülményekért hagynák el az országot az orvosok.
A Magyar Orvosi Kamara elnöke, Éger István elnök azt mondta az RTL Híradónak, hogy sürgősen megoldást kell találni, mert a sürgősségiken dolgozó orvosok annyira leterheltek, hogy folyamatosan hagyják el a pályát.
Eddig sem volt rózsás a helyzet a legnagyobb sürgősségi centrumban, de most 112 orvos intett be, mert nem fizették ki a túlmunkájukat. Ha átlagot számolunk, durván 11,2 milliót spórolhatott a kórház a lépéssel, ami a betegellátást veszélyeztetheti. A Honvédelmi Minisztérium szerint viszont nincs semmi gond.
Ha mindez nem lenne átlagos, horrorsztoriknak is nevezhetnénk azokat a történeteket, melyeket olvasóink osztottak meg velünk arról, mennyit kellett várakozniuk egy-egy szakrendelésre az állami ellátás keretében. Stroke-gyanús eset, sürgős MRI-re váró, vakbélgyanús beteg sem volt kivétel. Nem beszélve a rákgyanús betegekről, akik ugyanúgy kiállják az adott esetben több hónapos sort a szakorvosig. Nem csoda, hogy egyre többen választják a magánrendelést, sokszor nem önszántukból, hanem kényszerből.
Kovács Vilmos orvosi papírjaival a kezében, otthonától néhány száz méterre vesztette életét – éppen úton volt a házi orvoshoz. Előző nap mellkasi panaszokkal ment be a városi ügyeletre, onnan azonban nem küldték tovább kivizsgálásra.
Elsőfokon két év letöltendőt kapott egy ortopéd sebész, aki minimum 9 betegétől pénzt követelt ki az ellátás után. Az elmúlt években néhány ilyen ügy jutott bíróság elé, volt, ahol a szülésért 150 ezret kérő orvos pár tízezres büntetéssel megúszta a végén. A betegnek nem egyszerű bizonyítani igazát, az esetek elenyésző részében születik feljelentés.
Ide-oda küldözgettek egy kisgyerekes anyukát Balatonlellén és Balatonbogláron, mire végre talált egy orvost, aki kiszedte a lábába állt horgászhorgot, de tetanuszt így sem kapott.
2,04 ezrelék alkohol volt a szervezetében.