Zavar támadt az iráni vezetésben, a parlament ellenáll a fejkendőviselési törvényjavaslatnak
A jogszabály megosztja az iráni társadalmat, az elnök azt mondta, fennáll a veszélye, hogy némely dolgokat tönkretehetünk a társadalomban e törvény miatt.
A jogszabály megosztja az iráni társadalmat, az elnök azt mondta, fennáll a veszélye, hogy némely dolgokat tönkretehetünk a társadalomban e törvény miatt.
Már a 2026-os parlamenti választásra készülve módosította a Fidesz-kétharmad a voksolás szabályait, pontosabban az egyéni képviselői körzetek határaiat. A kormányzat szerint a változtatás “példamutatóan arányos”, de a jelek szerint igyekeztek azért úgy csinálni, hogy a Fidesznek kedvezzen.
Megvolt az idei második Alaptörvény-módosítás is: a hatályba lépése óta most már 14. alkalommal átírt szöveg könnyített a legfőbb ügyész kiválasztásán, amivel a kormánypárti kétharmad Polt Péter idő előtti utódlását készítheti elő.
Novák Előd az LMP-s Ungár Péter szexuális irányultságára tett utalást a napirend előtti felszólalásában, ezért Soltész Miklós kereszténydemokrata államtitkár arra kérte a Mi Hazánk képviselőjét, hogy kérjen bocsánatot. Novák Előd a HVG-vel azt közölte: nem kér elnézést, mert szerinte semmi sértőt sem mondott. Az elhangzottakkal kapcsolatban pedig úgy fogalmazott: „Értse mindenki úgy, ahogy akarja”.
Négy rendkívüli ülésnapot iktatott be a parlament erre a hétre, a napirend előtti felszólalásokban a szír repülőgépről szóló álhír, az egyesek szerint már hungarikumnak számító nemzeti konzultáció és a filippínó tehénfejők is előjöttek. Sőt, a Momentum még gratulált is a kormánynak az idei teljesítményhez.
Plusz négy, rendkívüli ülésnapot kell beiktatni még karácsony előtt, hogy minden fontos jogszabály-változtatást át tudjon tolni a Fidesz még év vége előtt a törvényhozáson.
A DK ettől reméli, hogy időközi választást tartanak az Újpestet és Angyalföldet magában foglaló választókerületben.
A Magyar Falu Program sikeres, a választási törvény példamutató a bírák elégedetlenkedése pedig érthetetlen – Gulyás Gergelyt hallgatta meg az Igazságügyi Bizottság.
A parlament napirendjén szerepel az ombudsman 2023-as tevékenységéről szóló beszámoló és az annak elfogadását kezdeményező országgyűlési határozati javaslat is.
A 15 áldozatot követelő baleset komoly politikai vihart kavart az országban, az ellenzék bizalmatlansági indítványt is benyújtana a kormánnyal szemben, ha azt a házelnök hajlandó lenne napirendre tűzni.
A maori őslakosok jogait csorbító törvényjavaslat volt napirenden.
Tönkrement a Parlamentben kiállított Szent Korona – Habony Árpád „vitrinezése” óta ikonikus – üvegtárolójának hűtőrendszere, így nem tartható a koronázási jelvényekre előírt hőmérséklet és páratartalom. Ezért a Szent Korona Testület – tagjai közt az állam- és kormányfővel – úgy döntött, hogy új vitrint rendelnek a gyártótól, és ez nem lesz olcsó.
Dömötör Csaba helyére érkezik Hegedűs Barbara az Országgyűlésben.
Ágh Attila azt ígérte, hogy a kormány megfelelő forrásokat biztosít.
1956 szellemisége, a szemkilövetés, Brüsszel, Soros, Gyurcsány és Fekete-Győr, a genderőrület, továbbá a nemzeti konzultáció mint demokratikus hungarikum – ezek voltak a témák a hétfői parlamenti ülés napirend előtti felszólalásaiban.
Emellett a nyereségadókat is megemelné az ukrán parlament. Most Volodimir Zelenszkijnél pattog a labda.
A honvédelemmel kapcsolatos jogszabályok módosítása szélesebb hatáskört ad a kormány kezébe, közben a katonák új feladatra kaptak fegyverhasználati jogot.