Füstgyertyák és szovjet himnusz mellett fogadták el a Pride-ot betiltó törvényt – képek
Egy tűzoltó is megjelent az ülésteremben.
Egy tűzoltó is megjelent az ülésteremben.
Az Országgyűlés 136 igen és 27 nem szavazattal elfogadta a Pride betiltását lehetővé tevő kormánypárti előterjesztést.
A Pride betiltását célzó Stop Pride törvényjavaslat elfogadása mellett a keddi plenáris ülésen a képviselők hosszan vitáztak az Alaptörvényt immár tizenötödszörre módosító jogszabálycsomagról is.
Ez nem ment éles viták nélkül, az ellenzéki Szerb Demokrata Párt (SDS) képviselőit a szavazás előtt eltávolították az ülésteremből.
A kormány örökké fenntarthatja a háborús veszélyhelyzetet, ehhez ezentúl nem kell az Országgyűlés kétharmados többségének jóváhagyása sem. Az Orbánék számára kényelmes rendeleti kormányzást is könnyítik az Alaptörvény módosításával, bár a Fidesz-frakció szerint ami könnyítésnek látszik, valójában szigorítás.
A sérülthez létrával mentek le a katasztrófavédelem munkatársai.
Kövér László azért büntette meg a képviselőt, mert Orbán Viktor egy régi beszédét bejátszotta a parlamentben.
A házelnök szerint fejbe dobtak egy kormánypárti képviselőt, aki életveszélyesen megsérült.
Legközelebb ősszel lesz lehetőségük újabb indítványt előterjeszteni.
Orbán Viktor felszólalásával kezdődött a tavaszi ülésszak első napja. A miniszterelnök a kormány friss döntéseiről számolt be az országgyűlésnek, büszkélkedett a munkáshitellel, a háromgyerekes anyák adómentességéve, a családi adókedvezmény növelésével és a minimálbér emelésével is. Percről percre követtük Orbán beszédét és az arra érkező reakciókat.
Délután egy órakor ismét beszédet mond a miniszterelnök.
Hétfőn, várhatóan a miniszterelnök nyitóbeszédével kezdődik a június közepéig tervezett tavaszi parlamenti ülésszak. Bár már most is 34 törvényjavaslat van a feladatlistán, érdekesebb, amit csak ezután adnak be: Orbán kérésére jöhet a civileket és a sajtót vegzáló „szuverenitásvédelmi” csomag és a választási szabályok átírása is.
Az oroszbarát Grúz Álom komoly csapást mérhet a független sajtóra, ugyanis jelentős változásokat jelentettek be a médiatörvénnyel kapcsolatban is.
Mennyire átlátható és a nyilvánosság számára hozzáférhető a parlamenti döntéshozatal a világ különböző részein? Cikkünkben nemzeti parlamentek munkáját hasonlítjuk össze: milyen és mennyit adatot tesznek közzé, mennyire könnyű azokat megtalálni. Például végig kell-e nézni egy adott információ megszerzéséhez a maratoni élő közvetítéseket vagy elolvasni több száz oldalnyi jegyzőkönyvet?
Csaknem 1,2 millió belépő személyre, 552 ezer levélre és csomagra, tűzriasztásokra és rosszullétekre is figyelnie kell az Országgyűlési Őrségnek. Az őrök egy év alatt csaknem kétezer veszélyes eszközt vettek el a Parlamentbe érkezőktől, és ugyanennyi jogellenes cselekmény miatt is intézkedniük kellett a Kossuth téren.
A független képviselő szerint ha a Fidesznek nincs takargatnivalója, akkor megszavazzák a bizottság felállítását.
Az ellenzék szerint nem engedhetik meg, hogy a miniszterelnök Moszkva felé vigye Szlovákiát.
A Nép Pártján politikusának tetszik az előrehozott választás ötlete.
Legalábbis majd, amikor belülről korszerűsítik a Parlamentet. Korábban az Országházzal szemben lévő egykori Kúria, majd Néprajzi Múzeum szerepelt a tervben, de ezt most megváltoztatták.