Kétszáz embert károsíthatott meg az Óbudán működő álbrókercég
Az MNB már piacfelügyeleti eljárást kezdeményezett az engedély nélküli tevékenység miatt, de a rendőrség nem indított nyomozást.
Az MNB már piacfelügyeleti eljárást kezdeményezett az engedély nélküli tevékenység miatt, de a rendőrség nem indított nyomozást.
Nem üldözik a magyar hatóságok a OneCoint, az MNB most mégis arra figyelmeztetett, hogy a veszélyek olyanok, mint egy piramisjátéknál.
Előzetes letartóztatásba helyezték a Kun-Mediátor Kft. csalás miatt keresett, Belize-ben elfogott vezetőjét. A bíróság döntése nem jogerős.
Hirtelen, szinte pánikszerűen kellett elszöknie a Bróker Marcsikaként ismertté vált karcagi álbrókernek, D. Sándornénak – írta a Blikk. A lap szerint a nő Belize-ben váltogatta a lakhelyét, egyedül élt, de egy magyar férfival találkozgatott.
Egy helyi ügyvédi irodán keresztül jutott a pénzhez a Kun-Mediátor Kft. sikkasztással gyanúsított vezetője, aki egyébként szerényen élt a trópusi paradicsomban. A pénzforrás azonban hónapokkal ezelőtt elapadt, ezért kezdett Bróker Marcsi a karcagiakhoz hasonló üzelmekbe, de rövid úton lebukott - mondta a Blikknek egy, az ügyre jól rálátó forrás.
A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai kísérték le a Lufthansa gépéről a Kun-Mediátor Kft. sikkasztás miatt keresett vezetőjét kedden délután a ferihegyi reptéren. A Bróker Marcsiként emlegetett, sikkasztás miatt keresett 62 éves nőt egy Belize-hez tartozó szigeten kapták el.
Lufthansa-géppel érkezett haza a közel 10 milliárdot, de lehet, hogy még ennél is nagyobb összeget elcsaló Dobrai Sándorné Nagy Mária, akit a Karib-tenger egyik ékkövén kapták el. A települést, ahol lakást vett, ingatlanbefektetők is kiemelt célpontként ajánlják befektetésre. A károsultak örültek az elfogásnak, de ez még egyáltalán nem jelenti, hogy megtérül a káruk.
A Kairos Oroszországból indulhatott, és egy kamuszolgáltatásért cserébe ígér pénzt a beszállóknak – valójában csak a pénzük kell a cégnek.
OneCoin a neve az újabb piramisjátéknak tűnő vállalkozásnak, Európa számos országában nyomoznak utána, a magyar hatóságok széttárják a karjukat - olvasható a 24.hu-n.
A nemzeti otthonteremtési közösségekkel az ellenzék szerint az a baj, hogy egyetlen ember érdekeltségeinek ad lehetőséget, a befizetéseket nem biztosítja az országos betétbiztosítási alap, és a vagyontömeg megőrzésére sincs megfelelő garancia. Az MSZP szerint csak egy konkrét tulajdonos kezében lévő két cég felelne meg a törvényi előírásoknak.
Több mint kétezer embert károsított meg piramisjátékkal egy csoport, amely összesen közel 9 milliárd forint kárt okozott.
Kulcsár Attila, a másfél évtizeddel ezelőtti brókerbotrány elsőrendű vádlottja azt mondta a Fővárosi Törvényszéken kedden, hogy csak az ügyfelek pénzét mosták a K&H Bank brókercégénél, de a vádban szereplő piramisjátékszerű sikkasztássorozat nem történt meg.
Az MNB felhívja a fogyasztók figyelmét az interneten szerveződő, fizetésre használható virtuális eszközök népszerűségét kihasználó piramisjátékok térnyerésére. Az ezen eszközökkel való kereskedést, illetve a szervező intézményeket a jegybank nem felügyeli, a szervező fizetésképtelensége esetén a hazai garanciaalapok kártalanítása nem terjed ki azokra.
Százmillió forintokért vett lottószelvényeket, és volt, hogy nyert is az a férfi, akit milliárdos csalással vádolnak. A férfi állítólag pozitívan jött ki a sokmilliós lottózásból.
Az első hírek még pár százmillió forint kárról szóltak, ma már 20 milliárdos összeg is elhangzott. És egyre csak gyűlnek és gyűlnek a dühös emberek, akiket átejtettek.
Nem akarunk Orbán-ellenes hangulatot kelteni, de azért láttunk már Orbánt.
Megneszelhették a Buda-Cash tulajdonosai, vezetői a velük szembeni hatósági fellépést. Egy nappal azelőtt, hogy a készenléti rendőrség lerohanta a brókerház fővárosi, Ménesi úti központját, ismeretlen személyek megpróbáltak rendbe tenni, eltüntetni mindent, amit lehetett – közölték szemtanúk a HVG-vel.
Bűnszervezetben elkövetett csalás a vád abban az ügyben, melyben több celeb is megégette magát,.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság hétfőn őrizetbe vette Sz-F. Zsoltot, aki a gyanú szerint több mint kétezer embert károsított meg több milliárd forinttal – közölte szerdai cikkében a Magyar Hírlap és a Magyar Nemzet.
Minden vádpontban, köztük az értékpapírcsalásban és ügyfelek becsapásában bűnösnek találták Daniel Bonventre-t, a New York-i iroda igazgatóját, Annette Bongiorno és Joann Crupi portfóliómenedzsereket, valamint Jerome O'Hara és George Perez számítógép-programozókat.