Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem üldözik a magyar hatóságok a OneCoint, az MNB most mégis arra figyelmeztetett, hogy a veszélyek olyanok, mint egy piramisjátéknál.
Piramisjátékhoz hasonló módon fenyegetik a befektetőket – erre figyelmeztetett a Magyar Nemzeti Bank. Az MNB arra hívta fel a figyelmet: megjelentek Magyarországon is olyan kriptovaluták, amelyek látszólag befektetést tesznek lehetővé, valójában kereskedni csakis a kibocsátójuk által üzemeltetett zárt „tőzsdén” lehet. Ahhoz, hogy a magas hozamokat ki tudják fizetni, az internetes toborzással odacsábítottak új befizetéseit használják fel.
Az MNB konkrétan nevesítette a OneCoint. Ennek a kibocsátói azt használják ki, hogy jó ideje létezik a Bitcoin, amivel sokan összekeverik, pedig alig van hasonlóság köztük. A Bitcoin pénzért kapható, pénzzé tehető, lehet vele akár vásárolni is – a OneCoin ezzel szemben túl zárt rendszer ahhoz, hogy a többi kriptovaluta közé tartozzon. Igaz, a cég állítja, hogy szó sincs piramisjátékról, a magyar hatóságok sem üldözik.
Bonyolítja a helyzetet, hogy az MNB a veszélyekre figyelmeztető közleményében odaszúrt egyet a többi virtuális pénznek, például a Bitcoinnak is. Piramisjátékról itt már szó sincs, problémaként csak azt jelezték: az ilyen eszközöknek nem egy intézmény a kibocsátója, hanem a felhasználók közössége.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.