Budapest, Parade, Orban - a külföldi lapok a magyarokról írnak, akik megmutatták
Budapest erős jelzést küldött a hatalomnak – így értékelik a világsajtóban a Pride eseményeit.
Budapest erős jelzést küldött a hatalomnak – így értékelik a világsajtóban a Pride eseményeit.
A kormánypárti publicista szerint azért mentek ki ennyien a Budapest Büszkeségre, mert egyesült az ellenzék a nemzetközi brigádokkal. Hozzátette: „Ideje megmutatnunk az erőnket, és megvédeni a hazánkat”.
A büntetéseket ledolgozni és leülni sem lehet, pedig érdekes helyzet állna elő, ha 20 ezer ember egyszerre jelentkezne a jelenleg nagyjából 18 ezer főt elhelyező börtönökben.
Mindenkinek szíve-joga kimenni az utcára és megmondani, hogy nekem is van véleményem – mondta riporterünknek a szombati Pride-on egy Mi Hazánk-szimpatizáns, aki nem ellentüntetőként, hanem a menettel együtt haladva demonstrált. Mit üzennek egymásnak és a hatalomnak a résztvevők? Kacskovics Mihály Béla és Martini Noémi videója a Büszkeség napi felvonulásról.
Heteken keresztül azt sejtette a kormány, hogy fizikailag is megakadályozzák majd a Pride-ot, de a rendőrök végül a Mi Hazánk ellentüntetőit kerítették el.
A Die Presse számolt be a budapesti felvonulásról.
Azt egyelőre nem tudni, hogy számíthatnak-e a résztvevők utólag pénzbírságra.
Magyarország nem az a hely, ahol a rendőrség gumibottal szétverhet egy békés megmozdulást – írja a svájci lap Budapestről tudósító munkatársa.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban. A rendőrök a korábbi fenyegetések ellenére szakszerűen tették a dolgukat, Karácsony Gergely tekintélyt szerzett, Magyar Péternek sikerült elkerülnie a fideszes kelepcét – csak egyetlen vesztese van a szombati napnak.
Száz- vagy akár kétszázezres tömeg is vonulhatott szombaton Pestről Budára – az idei 30. Pride felvonulás minden idők legnagyobbja volt. Talán éppen azért, mert a hatalom mindent megtett, hogy ellehetetlenítse, betiltsa, nemkívánatossá, „zártkapussá” tegye. Egy kérdésünk van: De sikerült? A tömeg, akármekkora is, emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
„Jó hazafi harcoshoz” méltó módon tette közzé, hogy 100 százalékos emelt szintű magyar érettségit tett.
Ha azonban az országos adatokat nézzük, akkor fele-fele arányban támogatják és utasítják el a rendezvényt a magyarok.
Koppenhágában kötötte össze életét párjával, a tanújúk egy brazil fotós lány és a barátnője voltak.
Teljes kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. Bár a rendőrség délelőtt többször emlékeztetett, hogy tiltott rendezvénynek tartják a Budapest Büszkeség Menetét, végül ők is hozzájárultak ahhoz, hogy az ellentüntetők és az LMBTQ-közösség között ne legyen összetűzés. A felszólalók 200 ezres tömeget emlegettek, történelmi jelentőségűnek tartják a mai napot és kitartanak amellett, az ország csak addig szabad, amíg minden polgára az. Így zajlott a 30. Budapest Pride.
A többi uniós ország megvan Orbán nélkül is, legalábbis egy bizonyos pontig.
Keresztény ismerőseim mostanában az alábbiakhoz hasonló kérdésekkel keresnek: hogy lehet az, hogy háborús időkben, amikor gyermekek százai halnak meg, a kormánypárti médiában a homoszexualitást állítják be a legsúlyosabb erkölcsi problémaként? Írásom nemcsak kedves keresztény, hanem kedves nem keresztény olvasóimnak is szól.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg félreérthetetlenül a Pride-ről, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
A hatóság szerint azért, mert nem fellebbeztek ellene, de a szervező főváros szerint nem is kellett engedély a szombati rendezvényre a rendőrségtől.