A Csík Zenekar énekesnőjét mélységesen felháborítja, hogy a Pride-on elhangzott tőlük egy dal

Majorosi Marianna Orbán Viktor videója alatt írta meg egy kommentben, hogy igyekszik megkeresni a módját, hogy ilyesmi többé ne forduljon elő.

  • hvg.hu hvg.hu
A Csík Zenekar énekesnőjét mélységesen felháborítja, hogy a Pride-on elhangzott tőlük egy dal

Mélységesen felháborít, hogy nekem, mint előadónak nincs jogom megelőzni, hogy valaki ezt tegye a hangommal. De igyekszem keresni a módját, hogy többé a személyemet érintő hasonló eset nagy plénum előtt ne történhessen meg. Első lépésként kérem, ne osszák meg ezt a felvételt

– ezt írta a Csík Zenekar énekesnője, Majorosi Marianna egy hozzászólásában annak kapcsán, hogy a szombati Pride-on elhangzott a Quimby Most múlik pontosan című számának a Csík által készített feldolgozása is. A Kossuth-díjas énekesnő azt is hozzátette még, hogy ő igyekszik tisztességgel, minden alkalommal, a közönség összetételétől függetlenül, szórakoztatva közvetíteni a zenét.

A bejegyzés, ami alá Majorosi kommentelt, nem volt más, mint Orbán Viktor videós posztja, amiben egy nőnek öltözött férfi táncolt erre a számra magyar nemzeti színekben. A miniszterelnök magyarzászló-piktogramokkal azt üzente: „Van, aki erre büszke. Mi nem kérünk belőle!”

A Csík Zenekart 1988-ban alapította a névadó, Csík János, aki tavaly ősszel jelentette be, hogy kilép a formációból, mert úgy érzi, „eltelt rajta az idő”, és súlyos autóbalesete után több mint húsz évvel egyre nehezebben tudja „tartani a frontot”. Búcsúzóul a 60. születésnapján, december végén állt színpadra a zenekarral, amely ugyanakkor nem oszlott fel, és nem cserélt nevet.

Csík János kilép a Csík Zenekarból

A Kossuth-díjas zenész december végén köszön el a közönségtől.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?