Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Milyen precedenst teremthet az, hogy a rendőrség egy szerinte betiltott felvonulást biztosított? Számíthat-e eljárásra, büntetésre Karácsony Gergely főpolgármester, akit maga az igazságügyi miniszter fenyegetett börtönnel? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ha más bűncselekmény nem valósul meg, akár egy évig tartó szabadságvesztést is kaphat a szombati Budapest Büszkeség menet (angolul: Budapest Pride) vezetője – derült ki Horváth Lóránt ügyvéd, az Ügyvédkör elnökének vasárnap kiküldött tájékoztatásából.
A több mint százezer embert megmozgató rendezvény miatt Novák Előd, a Mi Hazánk politikusa tett feljelentést a szervezők ellen. A szélsőjobboldali politikus arra hivatkozott, hogy a Büntető törvénykönyv szerint szabadságvesztéssel büntethető az, „aki megtiltott gyűlést szervez, vagy azon való részvételre a gyülekezési jogról szóló törvény szerint felhív”.
A rendezvény szervezése miatt szabadságvesztéssel fenyegette korábban Karácsony Gergely főpolgármestert Tuzson Bence igazságügyi miniszter is.
A fővárosi önkormányzat a HVG megkeresésére azt közölte, hogy ők egyelőre nem kaptak semmilyen megkeresést a hatóságoktól.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.