Titkos funkciót találtak egy emberi fehérjénél, köze lehet a rák kialakulásához
Amerikai kutatók az ALDH4A1 nevű fehérje vizsgálata során azt találták, hogy a hiánya elősegítheti a sejtek rákos sejtekké való alakulását.
Amerikai kutatók az ALDH4A1 nevű fehérje vizsgálata során azt találták, hogy a hiánya elősegítheti a sejtek rákos sejtekké való alakulását.
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
Egy élesztőfélét vizsgálva sokkal közelebb jutottak a kutatók ahhoz, hogy végre megértsék sejtek alvó állapotba kerülésének rejtélyét. Ez kulcsfontosságú ahhoz, hogy a szervezet hatékonyan küzdhessen a daganatok ellen.
Hamarosan egereken is kipróbálják a Notre Dame Egyetem kutatói által fejlesztett apró eszközt, mely a fénnyel veszi fel a harcot a szervezet mélyebb részein megbúvó daganattal.
Amerikai kutatók infravörös fény segítségével addig gerjesztették a daganatok megfestéséhez használt molekulákat, amíg azok szó szerint szét nem rázták a rákos sejteket.
Ígéretes eljárást dolgoztak ki a Sencseni Egyetem kutatói, akik az E. coli-baktériumot fordítják a daganatok ellen. Egérkísérletekben már rendkívül jó eredményeket mutatott a módszer.
Fontos felfedezést tettek a londoni Francis Crick Intézet szakemberei: az ősi vírusok maradványai, melyek évmilliókat töltöttek a DNS-ünkben elrejtőzve, segíthetnek leküzdeni a rákot – elképzelhető, hogy egyszer egy rák elleni vakcina fejlesztésében is szerepet játszhatnak.
Az amerikai Cornell Egyetem kutatói szerint a rákos sejteket egy olyan réteg veszi körül, ami elrejti őket az immunsejtek elől. Most kiderült, minél vékonyabb ez a réteg, annál hatékonyabban pusztíthatók el ezek a sejtek.
Immunsejtekké alakítják a rákos sejteket a Stanford kutatói, melyeket így meg tudnak tanítani arra, hogy hogyan is kell harcolni a rákkal.
A Sydney-i Műszaki Egyetem (UTS) mérnökei piacra dobnák azt a készüléket, ami a tumorsejt anyagcseréjére figyelve képes azt azonosítani a vérmintában. A találmány milliók életét mentheti meg.
Az iKnife nevű sebészkés korábban már több daganattípusnál bizonyított, és most a méhrákos sejtek azonosításában is jeleskedett.
A szakemberek egy vizsgálat során arra jutottak, hogy mellrákban szenvedők esetében éjszaka, alvás közben sokkal több olyan sejt kerül a tumorból a véráramba, ami áttétet képezhet, mint nappal, az ébrenlét során.
A rákkutatás területén elért eredményeiért két tudós, az amerikai James P. Allison és a japán Hondzso Taszuku kapja az idei fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat – jelentették be hétfőn a stockholmi Karolinska Intézetben.
Dán kutatók szöveteket emeltek ki nők petefészkéből és módosították azokat, hogy később, amikor a nő gyereket szeretne, vissza lehessen ültetni. Az eljárást természetesen még fejleszteni és tesztelni kell, de ha működőképes lesz, segíthetne például olyan nőkön, akik kemoterápia miatt veszítették el fogamzóképességüket.
Tíz másodperc alatt azonosítja a rákos szövetet egy toll formájú kézi műszer, 100-ból 96 esetben pontosan diagnosztizál.
Hugh Jackman ausztrál filmszínész bőrráktól tart, miután az orrán lévő foltban rákos sejteket találtak orvosai. A 45 éves színész csütörtökön olyan képet tett közzé az Instagramon és a Twitteren, amelyen az orrán tapaszt visel. Leírta, hogy felesége, Deborra-Lee Furness kérte, vizsgáltassa meg az orrán lévő foltot, és igaza volt, mert a diagnózis bazaliómát állapított meg nála.