Találtak egy 2 500 000 000 éves követ Japánban
Egy két és fél milliárd éves, vagyis a Japánban talált eddigi legidősebb kőzetet fedezték fel a kutatók a nyugat-japán Simane prefektúrában.
Egy két és fél milliárd éves, vagyis a Japánban talált eddigi legidősebb kőzetet fedezték fel a kutatók a nyugat-japán Simane prefektúrában.
Egy 2500 évesnek becsült sírhely feltárásakor régészek épen megmaradt tojásokra bukkantak egy cserépkorsóban a Kína keleti partjainál fekvő Csiangszu tartományban – adta hírül a Hszinhua kínai állami hírügynökség.
Feltehetően a vikingek korából (793-1066) származó hajót találtak a földbe temetve Oslo közelében – közölték norvég illetékesek. A hajót földradarral fedezték föl.
II. Ramszesz ókori egyiptomi fáraó egykori templomához kapcsolódó királyi csarnokot fedeztek fel egy ásatáson a New York-i Egyetem kutatói Egyiptom déli részén, Abüdoszban. Az egyetem régészei a templom alapköveit és festményeket is feltárták.
Egy azték uralkodó sírhelyét jelölhetik azok az áldozati ajándékok, köztük egy gazdagon díszített, harcosnak öltöztetett jaguár és egy fiatal fiú maradványai, amelyeket a mexikóvárosi Templo Mayor (nagy templom) romjainál tártak fel a régészek.
Az úgynevezett thermopoliumban meleg ételeket is kínáltak, és igen elterjedtek voltak.
A kiszolgálópultot fénykorában egy gyönyörű freskó díszítette.
Egy autófeltörés vezetett a Zalaapáti környékén feltárt avar kori lovastemetkezés feltárásához.
A régészek igazi ritkaságokat is találtak a bronzkortól kezdve az Árpád-koron át a török korig.
Perzsa kori, 2500 éves, emberi fejet mintázó cseréptöredéket találtak Jeruzsálemben a mai óváros melletti ősi Jeruzsálem, Dávid városa egyik régészeti feltárásán.
Vas- és késő császárkori települések elemeire bukkantak régészek a debreceni BMW-beruházás helyszínén.
Mozaikpadlós, mintegy 1500 éves szőlőprést találtak Észak-Izraelben – jelentette be az Izraeli Természetvédelmi Hatóság (INPA).
Most már a Guinness Világrekordok is elismeri az elsőséget.
Nagyszabású őskori ünnepi rituálék bizonyítékait találták meg a nagy-britanniai Stonehenge-nél, melyek alapján ott lehetett a szigetek legkorábbi tömeges ünnepeinek központja.
A Grönlandon megtalált bizonyítékok szerint kétezer éve tízszer erősebb napkitörés érte a Földet, mint amekkorát valaha mértek.