szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Legalább öt római kori épület maradványai kerültek elő Kismarton közelében.

Egy római kori falu maradványait fedezték fel az ausztriai Szárazvámban (Müllendorf), a kismartoni járásban a PannArch egyesület régészei. Az osztrák köztévé (ORF) burgenlandi stúdiójának tudósítása szerint legkevesebb öt ókori épület maradványai kerültek elő a Kismartontól öt kilométerre nyugatra fekvő településen, a Lajta-hegység lábánál.

Gregor Schönpflug kutató szerint az eddig ismeretlen ókori falu egy sajátos római kori településfajta, egy úgynevezett vicus – saját önkormányzattal nem rendelkező falu vagy esetleg városrész – lehetett, amely kereskedelemből, kézművességből és szolgáltatásokból élt. A feltárt területen 300 éven át folyhatott a kereskedés.

A leletek azután kerültek felszínre, hogy egy építkezés miatt lebontottak egy régi parasztházat. Területén az épületmaradványokon kívül találtak 120 fémpénzt, dísztárgyakat és más kerámiákat is. A feltárás még hetekig is eltarthat, a leleteket restaurálják, majd a burgenlandi tartományi múzeumban állítják ki – hangzott el az ORF Burgenland adásában.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!