Újított a Skype, se telepíteni, se regisztrálni nem kell az ingyenes híváshoz
Elsősorban a járvány miatt otthonról tanulók és dolgozók lehetnek a Skype kényelmes új funkciójának a nyertesei, de a fejlesztést valójában bárki igénybe veheti.
Elsősorban a járvány miatt otthonról tanulók és dolgozók lehetnek a Skype kényelmes új funkciójának a nyertesei, de a fejlesztést valójában bárki igénybe veheti.
„Halló, hallasz?” – egy évtizede még biztosan ez volt a kezdőmondat, ha valakit felhívtunk Skype-on. Céges online meetingeken csak fokozódott a káosz, ha egyáltalán sikerült a hívás. A technológia fejlődése brutálisan felgyorsult, sokszor már nehéz azt is elkülöníteni, mi az, amit egy-két évtizede még nem tudtunk rendesen megcsinálni, mert úgy érezzük, ez mindig is jól működött. Az online közös munka is ilyen, főleg a valós idejű.
Úgy gondolták a Skype fejlesztői, hogy a rivális alkalmazásokkal zsúfolt piacon érdemes közösségi funkciót is tenni a mobilos alkalmazásba. A frissítés után már megoszthatjuk barátainkkal a kijelzőn látottakat.
A Microsoft már teszteli a Skype új funkcióját, amivel hívás közben bárki megoszthatná a mobilja kijelzőjét.
Megduplázta a Skype a csoportos hívásokhoz kapcsolódni tudó emberek számát, és egy új értesítési mód is érkezett a konferenciabeszélgetésekhez.
Több androidos felhasználó is arról panaszkodik, hogy a Skype-on érkező hívásokat a telefonja magától fogadja. A Microsoft már megtalálta a probléma forrását, és dolgozik a hibajavításon.
Bár elsősorban a Skype letölthető verzióit szokta új funkciókkal bővítgetni a Microsoft, ez nem jelenti azt, hogy a böngészős kiadásra ne szánnának időt. Most viszont nem csak ezért kerültek be a hírekbe.
Nem kell többé se rendet rakni, se megfelelő hátteret keresni a videóhívások lebonyolításánál: a Skype fejlesztői egy ügyes trükkel teszik láthatatlanná mindazt, ami a háttérben van.
A fejlesztők a mesterséges intelligenciát hívták segítségül, hogy megkönnyítsék a hallássérült emberek életét.
A Szociális Innováció Alapítvány InDaHouse programja négy éve foglalkozik Miskolc környéki falvakban élő hátrányos helyzetű, zömmel roma gyerekek felzárkóztatásával. Több mint száz önkéntesük személyesen és Skype-on keresztül is tanul velük, illetve már egészen pici kortól kezdve részt vesz a gyerekek korai fejlesztésében. A programot megalkotó és vezető szociális munkással, Benkő Fruzsinával beszélgettünk.
Olyan sok felhasználónak nem tetszett a Skype új verziója, hogy a Microsoftra nehezedő felhasználói nyomás miatt meghosszabbították a klasszikus csevegő(felület) támogatását. Most azonban kihúzzák a dugót.
Minden platformon elérhetővé tette a végponti titkosítás lehetőségét a Skype, így az eddiginél biztonságosabbá tehető a felek közötti kommunikáció.
Hosszú évekig dörömböltek a Microsoft ajtaján a Skype-felhasználók, oldják meg végre, hogy hivatalos úton is rögzíteni lehessen a hívásokat, amiket aztán később is visszahallgathat az ember. Itt a bejelentés: megcsinálták.
A magyar rendőrség szűkszavúan nyilatkozott az érintettről. Annyit közöltek, hogy házkutatást tartottak nála, gyanúsítottként hallgatták ki, de szabadlábon védekezhet.
Május 1-jétől lépnek életbe a Microsoft termékeinek új felhasználási feltételei. A vállalat lényegében szabálytalan használatnak minősíti a káromkodást, amelynek így következményei is lehetnek a felhasználóra nézve.
Úgy döntött a Microsoft, hogy nem fosztja meg a jó minőségű videocsevegés lehetőségétől azokat, akiknek gyengébb telefonjuk van.
A Skype-ban felfedezett hibát kihasználva nem csak adatokat lehet lopni a számítógépről, de akár zsarolóvírust is telepíthetnek távolról a hackerek.
Két év börtönre ítéltek az Egyesült Királyságban egy hackert csúcstechnológiás vállalatok ellen indított támadások, hackereszközök árusítása miatt.
Bár a windowsos telefonokról lemondott, azért a Microsoft nem hagyja el a mobilvilágot. Legutóbb egy izgalmas szabadalmáról érkeztek hírek.
Meg akarják tanítani a nyugdíjasokat videotelefonálni, hogy bűnmegelőzési Skype-konferenciát tarthassanak nekik.