szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Elsősorban a járvány miatt otthonról tanulók és dolgozók lehetnek a Skype kényelmes új funkciójának a nyertesei, de a fejlesztést valójában bárki igénybe veheti.

A koronavírus-járvány miatt felértékelődtek azok a szolgáltatások, amelyekkel megkönnyíthető az otthonról való tanulás és munkavégzés. Bár a Skype ezen a téren eddig sem okozott csalódást, egy új funkciónak hála most még kényelmesebb lehet a használata. Ez elsősorban azoknak lehet jó hír, akik biztonságos környezetben végeznék a feladataikat, miután például az ugyanúgy videochatre alkalmas Zoom ezt nem igazán tudja biztosítani. De miről is van szó?

A Skype-ot úgy fejlesztették ki a Microsoftnál, hogy a használata csakis valamilyen aktív fiókkal legyen igénybe vehető. Ez utóbbit most eltörölte az üzemeltető, sőt, a valós idejű chathez telepíteni sem kell semmit – a Skype weboldalán minden lebonyolítható. Ez praktikusan azt jelenti, hogy a felhasználóknak csak fel kell lépniük egy erre a célra létrehozott weblapra, és néhány kattintás után már zajlik is a megbeszélés vagy az angolóra.

Microsoft

Ha ön is kipróbálná a Skype újdonságát, nincs más dolga, mint a Chrome vagy Edge böngészőjéből (egyelőre csak ez a két szoftver támogatott) megnyitni a fenti linket, rányomni a Create a free meeting parancsra, majd a kapott url-t e-mailben vagy egyszerű kimásolással elküldeni azoknak, akiket meghívna a videochathez. A beszélgetés a Start call gombbal indítható. A legjobb, hogy ez a Skype-verzió is megörökölte az asztali (letöltős) változat egy igen hasznos funkcióját, amellyel elhomályosítható a háttér. A hívás rögzíthető, a Microsoft pedig 30 napig tárolja a felvett anyagokat.

A napokban a Facebook is új dolgot eszelt ki a videohívásokhoz.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Miért érdemes most otthon maradni? A spanyolnátha idején bevált

A múlt század elején kitört spanyolnátha-járvány adatait elemző kutatók szerint azokban a városokban, ahol már korán és általános izolációt rendeltek el, valamint megelőző intézkedéseket hoztak, a betegség halálozási aránya 30-50 százalékkal alacsonyabb volt a többi városhoz képest.