szerző:
Bokros Dorottya - Galicza Dorina
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

És sok más meglepő megoldást is alkalmaznának, ha ők tervezhetnének egy települést. Videó

Állami gondozásban lévő gyerekek próbálhatták ki idén nyáron a Maker’s Red Box nevű startup edukációs csomagját, akik – ahogy az a nevükből kiderül – egy nagy piros dobozban árulják alkotópedagógiai tananyagukat. Idén a Google támogatásával több olyan tábort rendeztek, ahol a résztvevők egy hét alatt hozták létre „A jövő városát”.

Az építés során a gyerekek megismerkedtek a települések kialakulásának társadalmi és gazdasági feltételeivel, a programozás alapjaival, az elképzelt város épületeit pedig 3D nyomtatóval alkották meg. Elmondásuk szerint – bár eleinte kicsit tartottak tőle – nagyon gyorsan megtanulták használni az eszközöket.

Elsőként azt kellett eldönteniük, mi lesz az, amit a jövő városában is mindenképp megvalósítanának és mi az, ami nélkül az jobban működne. Így például a város energiaellátását teljes mértékben napelemekkel és vízerőművel biztosították, a mezőgazdasági termelés során pedig a föld pH-értékét is folyamatosan mérték.

Az állami gondozásban nevelkedő gyerekek a tábort vezető tanárnő szerint kifejezetten érzékenyek voltak a társadalmi kérdésekre: többeknek az volt az első gondolata, hogy egy város akkor működik jól, ha nincs jelen a szegénység és a rasszizmus, az igazságszolgáltatásról pedig a „polgármester” úgy vélekedett, nem feltétlenül csak rossz emberek kerülnek börtönbe, vannak köztük „jók is, csak épp rosszat tettek”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!