Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Sokkal több pénzért hozunk be Magyarországra külföldi árukat, mint amennyi bevétel a magyar termékek külföldi eladásából érkezik. Ez egymás után már a 19. hónap, amikor mínuszban volt a külkereskedelmünk.
Másfél éve minden egyes hónapban hiányt hoztak össze a magyar külkereskedelemben: amíg korábban csak mutatóba volt egy-egy mínuszos hónap, 2021 júliusa óta mindegyik ilyen lett. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) most tette közzé az idei januári számot, ekkor 74 milliárd forint volt a hiány.
Ez az adat azt jelzi, mennyivel több pénzt fizettek a Magyarországra behozott külföldi árukért annál, amennyiért magyar termékeket adtak el külföldre. Ha tartósan negatív a mérleg, az azért baj, mert így az országban megtermelt jövedelem jókora része nem a határokon belül marad, hanem elmegy arra, hogy külföldi árukat vásároljanak.
Azt például tudjuk, hogy a novemberi és a decemberi jókora hiány nagyrészt azért jött össze, mert nagyon sok húst és gabonakészítményt hoztak be külföldről és a szokásosnál jóval kevesebb magyar élelmiszert tudtak külföldre eladni – hogy a januári adat miből állt össze, azt majd később közli a KSH.
Januárban a Magyarországról külföldre eladott termékek 78 százaléka az EU valamelyik másik tagállamába ment, a külföldről ide érkező áruknak pedig 67 százaléka volt EU-termék.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.