Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Jó magyarázatot adott arra az EU statisztikai hivatala, miért olyan csábító Magyarország a külföldi befektetőknek: alig kell költeni a dolgozókra.
Kiszámolta az Eurostat, mennyi pénzt kellett költeni 2022-ben egy dolgozóra az unió különböző országaiban. A munkaerőköltség Bulgáriában a legalacsonyabb, óránként 8,2 euró, majd Románia következik 9,5 euróval, a lista végén a harmadik helyen pedig Magyarország áll: nálunk egy óra alatt 10,7 eurót, éves középárfolyamon 3838 forintot kellett egy dolgozóra szánni.
Ez az összeg nem csak a fizetést jelenti: ide tartozik a béren túl minden tb-pénz és más járulék, amelyet a cég a dolgozói után befizet, a munka után fizetett adók, valamint a dolgozók képzésének költségei, de még a munkaruhák ára is. Levonják viszont az értékből a dolgozók után kapott állami támogatást, tehát még az is segít, ha egy kormány pénzt ad a cégeknek a foglalkoztatásért.
A legdrágább nem meglepő módon egy luxemburgi ember foglalkoztatása, az óránként 50,7 euróba kerül. Majd Dánia és Belgium következik a listán, 46,8, illetve 43,5 euróval.
Ha a környékünket nézzük, azt látjuk:
A statisztikához az is hozzátartozik, hogy a második legnagyobb, 13,9 százalékos növekedést egy év alatt Magyarországon mérték, ennél jobban csak a bolgár munkaerőköltség drágult. Ezt úgy számolták, hogy mindenhol a helyi pénzben mérték, tehát nem azzal lehet magyarázni a növekedést, hogy a forint gyengült az euróhoz képest.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.