Húszezer forintra büntettek egy értelmi sérült fiút, mert az úttesten ment
Szabálysértés miatt büntettek húszezer forintra egy értelmi sérült roma fiút, miután a járda helyett az úttesten sétált.
Szabálysértés miatt büntettek húszezer forintra egy értelmi sérült roma fiút, miután a járda helyett az úttesten sétált.
Július elsején lép hatályba a szabálysértési törvénynek az a módosítása, amely szerint a magyar gépjárművel külföldön elkövetett szabálysértés esetén az ottani hatóság megkeresésére meg kell adni a magyar üzembentartó adatait.
Két hét alatt 85 plakátot rongáltak meg az országban, ezekkel kapcsolatban összesen 59 eljárás indult, közülük 34-ben bűncselekmény elkövetése miatt nyomoznak - derült ki a rendőrségtől a hvg.hu által kikért adatokból. A rongálások által okozott kárt nem tudták megadni, de az a hvg.hu számításai szerint néhány millió forint lehet.
Állítólag az első plakátrongálás után, már június 6-án kiadták szóban a rendőrségen azt a parancsnoki utasítást, amely szerint megrongált nemzeti konzultációs plakátról azonnal jelentést kell tennie a járőröknek, sőt, hogy a jelentős bűntettek helyszínelését végző megyeiek végezzenek többek között ujjlenyomat-rögzítést – értesült a rendőri forrásokból a hvg.hu. Az Országos Rendőr-főkapitányság erre cikkünk megjelenéséig nem reagált.
A közbiztonság javítását célzó csomagot nyújt be az Országgyűlésnek a Jobbik. Vészjelző rendszert biztosítanának az időseknek, kamerarendszert építenének az óvodák, iskolák, szociális intézmények környékén is, iskolarendőrt szeretnének a középiskolákba is, valamint azt szeretnék, ha a szabálysértési értékhatár 50-ről 5 ezer forintra csökkenne.
A kiszabott bírságok mindössze alig 3 százalékát sikerült behajtani a hajléktalanoktól, ráadásul a hatóságok 29 esetben egy hatályba nem léptetett rendelkezés alapján büntették meg a guberálókat - írja az Index.
Bár a Jobbik március 15-i tüntetésén többen is Magyar Gárda-egyenruhában vettek részt, ami a törvény szerint szabálysértésnek minősül, a rendőrség nem intézkedett. A BRFK szerint azért, mert nem kaptak bejelentést.
Hányszor hajtott már át a közlekedési lámpa tilos jelzésén? Sokszor? És eddig megúszta? Márciustól a pénztárcája bánja ezeket a szabálysértéseket, amennyiben a rendőrség új többfunkciós sebességmérő kamerái megörökítik azokat. Nem árt kihagynia a buszsávot, illetve, ha eddig lazán vette és mellőzte a biztonsági öv használatát, ezután jobb lesz bekapcsolni, ha nem akar tízezreket fizetni. A rendőrség szerint már nem jelent kibúvót az sem, ha külföldi rendszám van a kocsiján.
Közterületen való italozásért, koldulásért, de még az utcán történő gyalogos átkelésért is ítéltek többnapos, illetve -hetes szabálysértési elzárásra embereket. Többségüket azért, mert nem tudták kifizetni a szabálysértési bírságot. A Magyar Helsinki Bizottság minap nyilvánosságra hozott jelentése egyszerre abszurd és szomorú példákkal illusztrálja, hogy milyen anomáliákkal működik a szabálysértési elzárás intézménye Magyarországon.
Egységesítette a kormány a fuvarozókra több szabályszegésért kiszabható bírságot.
"A kormányváltók helyi aktivistái április 6-án éjjel arra lettek figyelmesek, hogy ismeretlenek egy autóból kiszállva egymás után ragasztják le fehér lappal Kiss Zsolt, a kormányváltók helyi jelöltjének jogszerűen kihelyezett plakátjait" – jelezte a szocialista párt az Országos Sajtószolgálathoz eljuttatott közleményében.
Lekapták a fotósok vasárnap az apja évértékelő rendezvényére érkező Orbán Ráhelt, amint vezetés közben telefonál.
A pesti külső kerületekbe, a budai erdőkbe, illetve a Népligetbe és az Óbudai-szigetre szorulhatnak vissza a budapesti hajléktalanok, ha a főváros csütörtökön az eredeti formájában fogadja el a hajléktalanmentes zónákról szóló rendeletet. A belső kerületek szinte teljesen tiltott zónává alakulnak, de hajléktalanmentessé nyilváníthatják az összes budapesti buszmegállót, Ferencvárosban pedig a padokat is.
Több megyeszékhelyen is tervezik hajléktalanmentes zónák kijelölését, fővárosi kerületek vezetése pedig javaslatokat tesz majd a főpolgármesternek a zónákra. A hvg.hu által megkérdezett önkormányzatok közül egyedül Szeged jelezte, hogy nem kíván élni a múlt héten életbe lépett törvény adta lehetőséggel, amely lehetővé teszi, hogy az önkormányzatok rendeletben tilthassák ki a hajléktalanokat bizonyos közterületekről.
Szabálysértési díj megfizetésére kötelezték az ausztriai Graz-Seckau egyházmegyét, mert tavaly csoportos szöveges üzenetek révén emlékeztette tizenötezer késlekedő tagját hátraléka befizetésére.
Majdnem egy éve fegyvertelenül áll a főváros a forgalmas helyeken egyre gyakrabban felbukkanó zugárusokkal szemben. A közterület-felügyelet szerint az Alkotmánybíróság egyik döntése miatt nem tudnak hatékonyan fellépni, bár már korábban, az új szabálysértési törvénnyel elkezdődött a lefegyverzésük. Most a parlamentben is kapcsoltak, és módosítják a szabálysértési törvényt, így jogszabályi akadálya már nem lesz annak, hogy eltűnjenek a gyanúsan olcsó termékek a közterekről.
A kormány és a főváros győzedelmeskedett a kerületi fideszes polgármesterekkel vívott legújabb csatában: az Országgyűlés hétfőn kora este elutasította azt a módosító indítványt, amely a fővárosi önkormányzat helyett a kerületek határozzák meg, mely közterületeken nem kívánnak hajléktalanokat látni. A belháború következtében szokatlan dolog történt: kilenc kormánypárti képviselő a többséggel szemben szavazott.
Kreatív házszabály-értelmezéssel oldja meg a kormánytöbbség, hogy időben megszavazhassa a költségvetés módosítását: egy ülésből kettőt csinálnak. Ugyancsak kreatív jogalkotással oldják meg, hogy az alaptörvényből törölt különadószabály visszakerüljön a stabilitási törvénybe. A főváros és a kerületek már megint konkurálnak, ezúttal azon, hogy ki tilthassa ki a hajléktalanokat, de a kormány ezúttal a főváros pártján áll.
Szabálysértésnek minősülhet a közterületi illegális árusítás, az erről szóló bizottsági módosító javaslatot szerdán fogadta el az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottsága.
A lapunknak nyilatkozó rendőrök és Krémer Ferenc szociológus is feleslegesnek és károsnak tartják a fokozott rendőri ellenőrzések magyarországi gyakorlatát, szerintük gyakran feleslegesen zaklatónak élik meg az állampolgárok. A Magyar Helsinki Bizottság szerint a fokozott ellenőrzéssel kapcsolatos szabályozás alkotmányossági aggályokat is felvet, ezért az alapvető jogok biztosához fordultak.