Elon Musk visszaparancsolta a Tesla igazgatóit az irodába
A világ leggazdagabb emberének elege lett a home office-ból, és azt követeli a munkavállalóitól, hogy legalább heti 40 órát töltsenek bent a munkahelyükön.
A világ leggazdagabb emberének elege lett a home office-ból, és azt követeli a munkavállalóitól, hogy legalább heti 40 órát töltsenek bent a munkahelyükön.
A Technológiai és Ipari Minisztérium közlése szerint a munkaadónak a mindenkori minimálbér 10 százalékát nem szükséges számla alapján elszámolnia.
A jogosult dolgozók munkavállalóból társtulajdonossá válnak.
Megváltoznak a munkavégzési szokások távmunkában, és bár a környezet otthoni, valójában többet és másképp dolgozunk, mint korábban a munkahelyünkön – derül ki a Microsoft átfogó kutatásából.
A halogatók számára a problémán sokat ront, ha otthonról kell dolgozniuk. Íme néhány hasznos tipp home office-ban dolgozók számára a Távmunka Zrt. című könyv szerzőitől!
Akár pályakezdők vagyunk egy nagy szervezetnél, akár egy kis csapatot vezetünk, akár szabadúszó vállalkozóként tevékenykedünk, meg kell próbálnunk átvenni egy kis vállalkozás tulajdonosának gondolkodásmódját és szokásait - tanácsolják a Távmunka Zrt. című könyv szerzői. Részlet.
A „digitális transzformáció” mint hívószó (buzzword) már jó pár éve velünk él. Jelentése mostanára talán mindenkinek ismerős: kicsi, közepes és nagyvállalatok is a működésük egyre nagyobb részét digitalizálják, pakolják át online megoldásokra, újabban pedig felhőbe. Innentől aztán az út sokfelé ágazik, iparágtól, terméktől, szolgáltatástól függően mindenkinek más és más megoldás lehet jó. Nem mindenki épít ki saját felhőt, de nem is kell, egyre kevesebbszer van szükség rá, mert lassan szinte minden szükséges megoldás, szoftver elérhető szolgáltatásként (Software-as-a-Service – SaaS), a felhőben.
Sokan számítanak arra, hogy ezek a változások velünk is maradnak.
A járványügyi lezárások kínálták a kóstolót, ami után sokan rákaptak a részben vagy egészében otthonról végzett munka ízére. Már látható: nem az a kérdés, hogy velünk marad-e, hanem csak annyi, mit is lehet kihozni belőle.
Távmunka már régóta létezik, a home office viszont igazából a koronavírus-járvány miatti korlátozások révén került a köztudatba. Munkáltató legyen a talpán, aki el tud igazodni abban, hogy a távollévő munkavállalói közül ki hadra fogható, azaz dolgozik otthon vagy egy távoli munkahelyen, és ki az, aki a jól megérdemelt szabadságát tölti, illetve beteg. Ebben segít egy, a távollétek követésére alkalmas, webes önkiszolgáló szoftver.
A vállalatoknak vonzónak kell lenniük leendő és meglévő munkavállalóik számára. És nem elég annak tűnni, cselekedni kell. A válságban ez azért is fontossá vált, mert a munkavállalói elvárások is átalakultak.
Az elmúlt másfél évben kiderült, hogy szinte minden irodai tevékenységet el lehet végezni otthonról, az interneten keresztül is, ám az otthonról bonyolított meetingek nem várt mellékhatásokkal jártak.
Bár úgy tűnhet, hogy a távmunka kiválthatja az irodait, amerikai kutatók fenntartásokat fogalmaztak meg ezzel kapcsolatban.
A felmérésből az is kiderült, hogy az irodába történő visszatérés sok munkavállaló számára kényelmetlenséget okoz.
A Google minden munkatársa kapott egy kalkulátort, amellyel kiszámíthatja: mennyit keres akkor, ha bejár a munkahelyére és mennyit akkor, ha otthon dolgozik. Az utóbbi eseteben a bér erősen függ attól, hogy a munkavállaló hol lakik.
A koronavírus-járvány és a távoli munkavégzés óriási lökést adott az üzleti folyamatok digitalizációjának. Bár az alkalmazott technológiák számos üzleti előnyt hoztak, egy friss kutatása szerint a gyors digitális transzformáció a pandémiás időszak után hasonló tempóban szorulhat vissza, és a piaci szereplők visszatérhetnek a korában megszokott, analóg módszerekhez.
Régóta napirenden van a munka világának újabb átalakítása, ami a járvánnyal járó korlátozások miatt látványos lendületet vett.
A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság elnöke szerint a járvány idején elterjedt távmunka jelentősen megkönnyíti a cégek közti, akár nemzetközi kommunikációt, de például a hazai informatikai szektor munkaerőgondjait is fokozhatja. Vélemény.
A járványhelyzet megváltoztatta az irodisták gondolkodását.
Nem csak a munkaszervezési szokások változnak nagyot, az irodabérlés árait is újra kell gondolnia sok cégnek.