Egy felmérés szerint többen inkább otthagynák a munkahelyüket, ha nem dolgozhatnak az irodán kívül is

A járványhelyzet megváltoztatta az irodisták gondolkodását.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy felmérés szerint többen inkább otthagynák a munkahelyüket, ha nem dolgozhatnak az irodán kívül is

Az alkalmazottak többsége akár ott is hagyná a munkahelyét, ha az nem biztosít neki hosszú távon is rugalmas munkakörülményeket – mutat rá az EY 16 országban több mint 16 ezer dolgozóval készített kutatása. Ennek eredményeit hétfőn ismertették és az egyik legfőbb megállapítás, hogy

a járvány miatt változó igényekhez a cégeknek is alkalmazkodniuk kell, ha versenyképesek akarnak maradni a munkaerőpiacon.

A kutatás szerint a távmunka az Y-generációnak vált be a leginkább: az 1980 és 2000 között születettek kétszer akkora valószínűséggel mondanának fel, ha teljes munkaidőben kellene visszatérniük az irodába, szemben az úgynevezett baby-boomerekkel (vagyis az 1940 és 1965 között születettekkel).

A kutatás arra is rávilágít, hogy a fluktuáció a menedzserek és a vezetők között lehet a legnagyobb, míg legkevésbé azok váltanának, akik már több mint 10 éve egy helyen dolgoznak. A maradás feltételét leginkább a technológia és a pénzügy területén dolgozók kötik a rugalmas munkavégzéshez.

„Egyre többen várják el a cégüktől, hogy onnan és akkor dolgozhassanak, amikor szeretnének” – mondta Farkas Margit, az EY Személyügyi Tanácsadással foglalkozó területének partnere.

A felmérés másik érdekessége, hogy a vállalati kultúra szinte minden második (48%) válaszadó szerint kedvező irányban változott a járványhelyzet alatt. A megkérdezettek kétharmada (64%) viszont úgy látja, hogy cégénél fejlettebb technológiai megoldásokra, például stabilabb videókonferenciás eszközökre és gyorsabb internetre lenne szükség.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek