#vélemény

Rainer M. János: Mit mutatott fel válaszul a megcélzott ifjú nemzedék? Egy nagy középső ujjat. Most tényleg, megérte?

Meg kellene szüntetni valamennyi emlékezetpolitikai intézmény állami támogatását, elfelejteni az egész állami emlékezetpolitikát. Az állam rendezzen állami ünnepeket, rendeljen szobrokat, biztosítsa a megismerés feltételeit: megfelelő, világnézeti szempontból semleges köz- és felsőoktatást. A múltat is, mint a dagadt ruhát, hagyja másra.








Nem azt mondták, Viktor…

A leköszönő miniszterelnök még mindig úgy tesz, mintha minden rendben lenne az országban, és a kétharmados veresége csupán kampánytechnikai kudarc lenne, nem pedig ítélet az elmúlt 16 évről.



Gergely Márton: Kétharmad a magyar igazság

Magyar Péter történelmi szerepe attól függ, mihez kezd a felhatalmazásával, és mit tanult abból a kormányzásból, melynek egyetlen fókusza a vereség elkerülése volt. Az, hogy korlátozni akarja mandátuma idejét, jó jel. De korlátoznia kell a mandátumával járó jogosultságokat is. A társadalom megbékélését azonban ne tőle várjuk. Ebben nekünk kell lépnünk.



Jellinek Dániel a Tisza-kormánynak: A vagyonadó elvével egyetértek, a mérték és a belépési küszöb arányosnak tűnik

Magyarország egyik leggazdagabb embere, Jellinek Dániel, az Indotek-csoport vezérigazgatója a HVG-nek adott összegzésében méltányosnak tartja a Tisza Párt vagyonadótervét, ám súlyos kockázatokat lát az adóalap megállapításának mikéntjében. Az ingatlanmágnás főként az eddigi kiszámíthatatlan, gyakran egyedi szabályozás leállítását várja az új kormánytól.






Tóta W. Árpád: Vége van, kicsi!

A népmesék igazságtételért kiáltanak. Az nem igazság, hogy tejbetök nullák meglépnek százmilliárdokkal. És a megbüntetésükre szükség is lesz, mert ez a legkönnyebben beváltható az ezerféle elvárásból.