Rajtunk röhög egész Macedónia
Kabaréjelenetet készített Orbán Viktor és Nikola Gruevszki kapcsolatáról a macedón tévé.
Kabaréjelenetet készített Orbán Viktor és Nikola Gruevszki kapcsolatáról a macedón tévé.
1950 óta felére csökkent az egy nőre jutó gyermeke száma a világban: hetven évvel ezelőtt még 4,7 gyermek jutott egy nőre, mára ez a szám 2,4-re esett. A különféle térségek között jelentős különbségek vannak: Nigerben 7,1, Cipruson és Tajvanon viszont csak 1-1 gyermek az átlag. Magyarország 1,4-en áll, ami kevés a lakosság „újratermeléséhez”.
A Skóciában felnőtt szerző kiskora óta látogat világítótornyokat, most könyvet is írt róla, rengeteg fotóval.
Ezzel a négy keréken guruló luxusotthonnal akár úttalan utakon is bátran közlekedhetünk, de sajnos alaposan megkérik az árát.
Annyit segítünk, hogy nem Hollandiában. Magyarország is csak a lista végén jár.
Hiszen Olaszország pont olyan, mint egy csizma, és ki ne ismerné fel Spanyolország jellegzetes alakját, Oroszország meg szinte beterít egy fél kontinensnyi területet. Megy ez nekem! Vagy mégsem?
Példátlanul magasra emelkedett a világ adósságállománya a 2008-ban kirobbant válság óta. A teher szűkíti a kormányok és a cégek mozgásterét, és tartósan fékezheti a gazdasági növekedést.
Az Eurasia Group előrejelzést készített, hogy melyek lehetnek a legnagyobb globális kockázatok, amelyek a világ fölé tornyosulnak 2015-ben. A legnagyobb kockázatnak az európai politika nem megfelelő működését tartják, de az Iszlám Állam, vagy a kínai gazdaság növekedésének lassulása is gond lehet.
Pár évtized múlva akár 2 milliárddal is többen lehetünk a Földön, a növekvő embertömeg ellátása élelmiszerrel pedig mind nehezebb feladat elé állítja a világ országait. Mivel etessük az embereket? Bogarakkal, esetleg laboratóriumi körülmények között létrehozott élelmiszerrel? Netalán városi üvegházak szolgálják majd ki az élelmiszerigényünket? Vagy egyszerűen dobjunk ki kevesebb élelmiszert, így több marad a többieknek?
A híreket gyorsan átfutva úgy tűnhet, egyáltalán nem javul a világ helyzete, nő az egyenlőtlenség, a társadalmi feszültség, ám egy friss kutatás azt mutatja, az éhezés komolyan csökkent a világon.
A Vox.com portál összeszedett 22 olyan térképet, melyből sok minden kiderül a világról. Igazán meglepő dolgokra is rájöhetünk: például a világon csak három ország van, amely nem a metrikus rendszert használja.
A ONE nemzetközi érdekvédelmi szervezet jelentése szerint évente több mint 1000 milliárd dollárt veszít a globális gazdaság a korrupció miatt, ez a világ GDP-jének 0,6 százaléka.
Egyre jobban globalizálódik a világ, a kereskedelem, a gazdasági kapcsolatok mindinkább határokon nyúlnak át. A Vox.com most összeszedett több tucat térképet, mellyel azt szemléltetik, mennyire is összetett a világgazdaság, illetve milyen változások zajlanak jelenleg.