Hatalmas bírságot kapott a Qualcomm az uniótól
Az Európai Bizottság 242 millió euróra (nagyjából 79,1 milliárd forint) büntette az amerikai mobiltelefonchip-gyártót, amiért értékelése szerint a vállalat visszaélt piaci erőfölényével.
Az Európai Bizottság 242 millió euróra (nagyjából 79,1 milliárd forint) büntette az amerikai mobiltelefonchip-gyártót, amiért értékelése szerint a vállalat visszaélt piaci erőfölényével.
Aztán elszólta magát egy beszélgetésben.
A kibocsátói oldalon jó 37 százalékkal több visszaélést regisztráltak.
Szlovák színházi esten gyűjtöttek aláírásokat egy félmilliárdos uniós projekt fejléces papírjára Tótkomlóson, az ív egy helyi képviselőnél landolt. A politikus szerint csalás történhetett, az uniós program teljesítését akarhatták így igazolni.
A kosárlabda és a kézilabda is dobogós.
A manhattani ügyészek szerint elképzelhető, hogy a pénzadománnyal valakik befolyást próbáltak szerezni, vagy így álláshoz jutni a kormányzatban. Az ünnepséget Trump régi barátja szervezte.
Már nemcsak az ellenzék követeli, hogy távozzon a Gólyafészek nevű szabadidőközpont ügye miatt botrányba keveredő Andrej Babis, hanem a komplett felsőház is. A cseh sajtó kormányválságról ír.
Az Apple profitja nem csak fejlesztőinek zsenialitásán múlhat, hanem olykor a gyártást végző beszállító cégek „kreatív” munkaerő-alkalmazásán is.
A kínaiak olcsó ruházati termékeikkel elárasztották az Egyesült Királyság piacát, és ezzel 2 milliárd eurós kárt okoztak az Európai Uniónak. Ezt állapította meg az OLAF.
Az iTunes oldalán csak nemrég megjelent kiegészítés szerint minden Apple-eszközt kiértékel a gyártó annak alapján, mennyit telefonál vagy például emailezik vele használója. Állítólag a csalás elleni küzdelem miatt van rá szükség.
A vállalat munkatársai a kínai Sencsenben árulták az értékes adatokat, amelyek között bizalmas információk is lehettek.
A lap úgy tudja, hogy a Pécsi Tudományegyetemre és az ELTE jogi karára is jogtalanul hivatkozik a képviselő. Közben vészesen közeledik a jelentésről szóló szavazás.
Az államügyész csak az elmúlt 70 év ügyeire fókuszált, az áldozatok száma azonban így is meghaladhatja az ezret.
Többen is arra panaszkodtak, hogy az Apple nevében elkövetett csalások áldozatai lettek, noha közülük van, akinek Apple-fiókja sincsen, míg másnak a létező fiókjában sem volt nyoma a tranzakciónak.
Összesen 4,6 millió üveg importált spanyol bort tüntettek fel hazai termelésű rozéként Franciaországban, a csalók két év börtönt is kaphatnak.