Lemond posztjáról az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója
Nyár elején már nem Almássy Gabriella vezeti az Union Biztosítót.
Nyár elején már nem Almássy Gabriella vezeti az Union Biztosítót.
A kormány versenyeztetés mellőzésével jelölte ki a tulajdonost.
Száznegyvenen már jelentkeztek is az átképzésre.
A költségek növekedése és az ukrajnai háború is negatívan hatott a cég eredményére, de így is profitábilis maradt – számoltak be a cég vezetői.
Annyi pénzt költenek el a virágboltokban március 8-án, mint amennyit máskor tíz nap alatt szoktak, a bevétel kétharmada a 35 év fölötti férfiaktól jön.
Alig több mint egy hónap alatt annyi hitelkérelmet adtak be a cégek az Újraiparosítási Hitelprogramhoz, hogy betelt a keret, újabb kérelmeket már nem fogadnak be.
Satuba kerültek az agrárvállalkozók, mert kiszorulhatnak a boltok polcairól, miközben az uniós pénzesőből éppen gigafejlesztésekre készülnek, amihez viszont sok pénz kell.
Eddig a katasztrófavédelem látta el a feladatot, de egy jogszabályváltozás nyomán azt a reptér fenntartójának októbertől magának kell megszerveznie.
Mészáros Lőrinc cége felmondta a veje vállalkozásával fennálló szerződést két vasúti korszerűsítési munkánál, ezért tovább csúszhat a kivitelezés, és akár el is úszhatnak az uniós támogatások.
A szokásos versenyzők mellett ezúttal az étrendkiegészítők, illetve tüzelőanyagok forgalmazói, a klímaértékesítők, illetve szerelők, továbbá a marketing-, reklám-, médiaszolgáltatás és filmgyártás területén tevékenykedők is érintettek.
A Covid után jött a megélhetési válság, amelyet Magyarországon még tetézett egy kiugró élelmiszer-drágulás és a kata szabályainak szigorítása. Hogyan reagálnak minderre az ételkiszállító cégek, és milyen jövőt jósolnak a felfutóban levő üzletágnak a világban és Magyarországon? A Foodpanda új magyarországi ügyvezetőjével, Radeczky Zoltánnal és a társaságot tulajdonló világcég, a Delivery Hero Europe január óta hivatalban lévő vezérigazgatójával, Pedram Assadival beszélgettünk.
A fekete kérget képző Baudoinia compniacensis megjelenése miatt perelte be egy közelben lakó a szeszgyártót.
Ma a világ pénzforgalmának 3,5 százaléka fut a Wise-on keresztül, szóval van tér a növekedésre – erről is beszélt a hvg.hu-nak Kristo Käärmann, a fintechcég társalapítója és vezérigazgatója. A szakembert kérdeztük a hazai kilátásokról, a nemzetközi terjeszkedés lehetőségéről, és arról is, hogy érdemes-e bank helyett egy fintechre bízni az ember pénzét.