Aláírták az erdőirtás elleni egyezményt, mégis egyre több fát pusztítanak el Brazíliában
Több mint ötödével nőtt a letarolt erdők területének nagysága az előző évhez képest.
Több mint ötödével nőtt a letarolt erdők területének nagysága az előző évhez képest.
RenoPont néven hoztak létre egyablakos rendszerű, nonprofit szolgáltatást szakmai és civil szervezetek. Azoknak segítenének vele, akik otthonuk energetikai korszerűsítését fontolgatják.
A humorista Litkai Gergely a Greenpeace kérésére alternatív tárlatvezetést tartott a fertői gigaberuházásnál.
Volt, aki nagy elvárásokkal várta a Glasgow-i klímacsúcs végét, mások emelni igyekeztek a tétet, de úgy tűnik, ezeknek nem felelt meg az ENSZ 26. klímakonferenciája. Megkötöttek néhány ígéretes megállapodást, de a kibocsátás-csökkentési vállalások szerények maradtak, és a záróegyezményt is felpuhították.
A glasgow-i záróegyezmény-tervezet újdonsága, hogy belekerült a fosszilis tüzelőanyagok kivezetése, de az erre vonatkozó felszólításból kérés lett, és úgy tűnik, hagynak lehetőséget az alternatív értelmezésre a nagy termelők számára. Az ENSZ-főtitkár szerint lélelgeztetőgépre került a 1,5 Celsius-fokos célkitűzés.
Okosabb, rugalmasabb, fenntarthatóbb: új korszak kezdődik a városi közlekedés történetében. Vélemény.
A szlovák elnök kereskedelmi járattal utazott, az osztrák klímaügyekért és közlekedésért felelős miniszter vonattal.
Egyre elterjedtebb Magyarországon is a megosztáson alapuló közlekedés, ám még ha működik is itthon egy-egy ilyen megoldás, a köztudatban még nem feltétlenül honosodott meg, és van tér a bővítésre is.
Hagyjuk csak elbomlani a fák, bokrok tövén az avart, így a tápanyag is helyben marad, a zöldfelület is ellenállóbb lesz, energiát is spórolunk, kibocsátást is csökkentünk. Bardóczi Sándor azt is elárulta, miért nem tartja szerencsésnek az örökzöldek térnyerését.
Évente 39 ezer tonna, a világ minden tájáró odahordott használt ruhát raknak le a világ legszárazabb területén.
Ha a lehető legjobban kihasználnánk a személyautókat, elég lenne a most az utakon pöfékelő járművek kevesebb mint tizede. Nyugat-Európában már elterjedt, azonban Magyarországon is egyre népszerűbbek a megosztáson alapuló közlekedés különböző formái.
Néhány, Áder János államfő által a hét elején bedobott, jól hangzó aduval már letudta bejelentéseit Magyarország a Glasgow-i klímacsúcson. Többre a COP26 kapcsán nem is igazán számíthatunk, de valójában túl alacsonyra tettük az első (2030-as) lécet a klímaharcban. Így bár előrelépés, hogy törvénybe foglaltuk a 2050-es klímasemlegességet, erőlködés lehet a vége. Botár Alexát a Magyar Természetvédők Szövetsége programvezetőjét faggattuk arról, mit várhatunk Magyarországtól a klímacsúcson.
Ahelyett, hogy elégetnénk, vagy akár komposztálnánk az avart, sokszor érdemesebb egyszerűen otthagyni, mert így is táplálja a fát, illetve számos élőlénynek nyújt téli menedéket. De a madáretetéssel kapcsolatban is sok tévhit él. Cikkünkben összegyűjtöttük, mire figyeljen és mit tehet, ha segítené a kertjében, vagy akár az erkélyén megforduló állatokat, a közelgő tél beköszöntével. Annyit elárulunk, hogy sokszor az a legjobb, ha nem csinál különösebben semmit.
Egy szennyvíztisztító telepről biztosan nem jutna eszünkbe egy botanikus kert, pedig a Dél-Pesti Szennyvíztisztító Telep az. A telep környezetgazdálkodási igazgatójával arról beszéltünk, mit árul el az életmódunkról a szennyvíz, hogyan hat a klímaváltozás a szennyvíztisztításra, és arról is, hogy miért van egyre kevesebb nőstény jegesmedve a fogamzásgátlók miatt.
Megszületett a vasárnap elkezdődött ENSZ-klímacsúcs első nagy megállapodása.
Precízebben tudták megmérni a vízhozamot, pontosabb lehet az előrejelzés a jövőben.
Rekordszámú résztvevőt hozott és toronymagas győzelmet aratott a hüvelykujjnyi bőregér a madarak között.
Október 31-én kezdődik az ENSZ klímacsúcsa, az idén Glasgow-ban megrendezett COP26. A kéthetes csúcsra óriási figyelem hárul, mert egyre több jelentés lát napvilágot arról, közel sem elég az, amit eddig vállaltak az országok azért, hogy ne legyenek katasztrofális következményei a klímaváltozásnak. Összegyűjtöttük, mit kell tudnia a COP26-ról.
A népszerű rövidtávú európai repülőjáratok több mint fele helyettesíthető lenne vasúti közlekedéssel – derült ki a Greenpeace által bemutatott jelentésből, amit az OBC-Transeuropa olaszországi intézet készített.
Bekövetkezett az, amire kutatók figyelmeztettek: az erdők már nem képesek elnyelni a klímaváltozást is "fűtő" szén-dioxidot.