Furgonokkal hajtott a tüntetőknek a rendőrség Belgrádban
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek, miközben a letartóztatott társaik szabadon bocsátását követelik.
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek, miközben a letartóztatott társaik szabadon bocsátását követelik.
Közleményükben azt írták: mivel kiálltak a szerbiai tüntetők mellett, a szponzoraik politikai nyomás miatt kihátráltak mögülük, így az idei lesz az utolsó fesztivál.
Pedig kétszer is átadták, egyszer Orbán Viktor jelenlétében.
Szerbia – továbbra is – forrong. Az eddig viszonylag csendes Szabadkán is nagy tüntetést tartottak az egyetemisták. Utazásaik során a kormánytól vagy a helyi hatalomtól függő emberektől és intézményektől nem sok jóra számíthatnak.
Ha a megszabott határidőn belül nem sikerül megválasztani az új kormányt, akkor előrehozott választást kell tartani.
Városon hidegháború folyik, falun szkanderezés megy. A tét ugyanaz: Ki bírja tovább? – írja szerzőnk, a Belgrádi Egyetem oktatója a szerbiai egyetemisták hónapok óta tartó tüntetéseiről.
Ezzel magyarázta a szerb elnök, hogy megszavazták az Ukrajna területi integritásáról szóló ENSZ-határozatot.
A Szerbiai Vasutak menedzsere mellett további személyek letartóztatása is folyamatban van.
Szerbiába ment a Tisza Párt elnöke, hogy elhelyezze az emlékezés virágait.
Hihetetlen mennyiségű fém tűnt el a nyílt pályáról és az állomásokról, jól szervezett maffiát gyanítanak a háttérben. Az információk az újvidéki állomáson történt tragédia nyomán kerültek elő.
Az ügy azért más, mint a korábbi, hasonló esetek, mert ez a botrány megtapad az elnökön. A tömegek úgy vélik, hogy itt a korrupciót lehet tetten érni, és ez egyesíti őket – nyilatkozta a hírtévének egy szakértő.
A három híd közül kettőt három órára, míg a legnagyobbat, a Bácskát Szerémséggel összekötő Szabadság-hidat 24 órára zárták le.
A szerb elnök szerint az újvidéki támadás résztvevői nagy kárt okoztak az országnak.
A támadásban többen megsérültek, egy fiatal nőt súlyos sebesülésekkel szállítottak kórházba.
A vádiratban az összes vádlott előzetes letartóztatásának meghosszabbítását kérik, illetve azt javasolják, hogy azok is kerüljenek előzetes letartóztatásba, akik jelenleg szabad lábon vannak, mint például Goran Vesic volt építésügyi miniszter.
Ezúttal a diákok és az őket támogató felnőttek lázadtak fel Szerbiában. Az egyetemisták és a középiskolai felsős diákok hetek óta követelik, hogy a hatóságok büntessék meg a november elsejei, 15 halálos áldozattal járó újvidéki pályaudvaromlás valódi felelőseit , és ne a „kishalakkal” vitessék el a balhét. A tiltakozó akció legnagyobb tüntetését vasárnap rendezték meg Belgrádban, és már nemcsak az újvidéki katasztrófa felelőseinek megbüntetését követelték, hanem az egész szerb kormány és az államfő, Alekszandar Vucsics lemondását is. A tüntetők mellett áll Novak Djokovic is.
Az újvidéki vasútállomáson történt, 15 halálos áldozatot követelő épületomlás óta folyamatosan tüntetnek a szerb elnök ellen, aki azt állítja, hogy a demonstrációkat külföldről finanszírozzák.
A 15 áldozatot követelő baleset komoly politikai vihart kavart az országban, az ellenzék bizalmatlansági indítványt is benyújtana a kormánnyal szemben, ha azt a házelnök hajlandó lenne napirendre tűzni.
A helyiek hetek óta tüntetéseken követelik, hogy büntessék meg a felelősöket.
A demonstrálók azt is követelik, hogy engedjék szabadon a vasútállomáson történt tragédia utáni tüntetéseken őrizetbe vett társaikat.