Facebook: Az orosz trollgyár irányította a kedden lekapcsolt kamuprofilokat
A hatóság hívta fel a Facebook figyelmét a gyanús profilokra, amiket sikerült az amerikai félidős választások előtti utolsó pillanatban lekapcsolni.
A hatóság hívta fel a Facebook figyelmét a gyanús profilokra, amiket sikerült az amerikai félidős választások előtti utolsó pillanatban lekapcsolni.
Az Egyesült Államokban és Franciaországban felére csökkent az álhírek elérése a Facebookon. Ez komoly sikernek számít, de a végső győzelem még várat magára.
Az információs zaj lényege, hogy fontos eseményekkel egyidőben minél több lényegtelen történéssel töltsék meg a médiumokat.
Ezentúl ritkábban futunk majd bele olyan weboldalba facebookos hírfolyamunkban, amely egy másik oldalról lelopott képekkel, videókkal ékeskedve próbál meg kitűnni a sorból.
Novemberben félidős választásokat tartanak az Egyesült Államokban, ami Donald Trump sorsát is megpecsételheti. A Facebook a 2016-os esetből tanulva ezúttal már beavatkozik, és törli azokat a bejegyzéseket, amelyek a szavazás kapcsán megtévesztenék a felhasználókat.
Az MIT kutatócsoportja szerint már a hírforrás alapján megállapítható, hogy egy adott hír csak kattintásra vadászik vagy valódi információval szolgál.
Az oroszbarát és euroszkeptikus Marcello Foa sosem titkolta, hogy álhíreket ír, emellett nyíltan meleg-, bevándorlás- és oltásellenes.
Az Urban Legends blog összegyűjtötte az elmúlt hetekben a közösségi oldalakon futótűzként terjedő kamugyanús híreket. Többek között az élelmiszeripari átverésekről.
Hírcsárdásat játszik a magyar Comedy Central csatorna.
Pár kattintással állíthatók elő hangzatos, mégis teljes valótlanságot tartalmazó "cikkek" a kormánymédia gyakori módszerét kigúnyoló eszközzel, amelyet a 444 készített el.
A korábbinál okosabb rendszer használ a Facebook a felületén közzétett álló- és mozgóképes tartalmak megértésére. A szoftverhez hozzáférést biztosítanak a tényellenőrzésre szakosodott partnereknek is.
„NEM IGAZ az a 2,5 millió forintos lakáskorszerűsítési támogatásról szóló hír, amely bizonyos hiteltelen honlapokon és közösségi oldalakon terjed. A haza Hatékonyság 2.0 nevű támogatás NEM LÉTEZIK” – írja a magyar Energiahatékonysági Intézet (MEHI) a honlapján.
Totális állami kontrol következik Egyiptomban a digitális és közösségi médiában, az is börtönbe kerülhet, aki tiltott oldalakat olvasgat.
Három álhírterjesztő hálózatot kapcsolt le a Facebook – jelentették magyar idő szerint szerda hajnalban a közösségi oldal üzemeltetői. Az orosz és iráni kötődésű csoportok világszerte több ország felhasználóinak is kamu információkat terjesztettek a Facebookon.
Az Egyesült Államokban az összeesküvés-elméleteiről ismert Alex Jones több Facebook-oldalát is törölték Zuckerbergék, az Apple és a Spotify eltávolította a podcastokat a platformjukról, a YouTube pedig törölte a csatornáját.
Albert Tibor azért mindenkit elővigyázatosságra kér.
Egy oknyomozó oldal megnézte, kik álltak a 2016-os amerikai elnökválasztásban kulcsszerepet játszó macedón álhírgyárak mögött. A háttérben felsejlik némi orosz kapcsolat is.
Közel 3 millió forintot kell fizetnie egy német blognak, mert egy soha meg nem történt terrortámadásról írtak.
A közösségi oldal első embere szerint az emberek többsége nem szándékosan ferdít el történelmi tényeket, így ezen gondolatokat nem tilthatják le, és nem söpörhetik ki a Facebook felületéről.
Rengeteg megoldás létezik, amivel az álhírterjesztő weboldalak tartalmai kiszűrhetők. Most a Magyar Kétfarkú Kutya Párt készített egy ilyen programot a Chrome böngészőkhöz.