Büntetőfékezés miatt borult fel egy autó, vádat emeltek a „leckéztető ellen”
Felfüggesztett börtönbüntetést kért az ügyészség a vétkes sofőrre, és a vezetéstől is eltiltaná.
Felfüggesztett börtönbüntetést kért az ügyészség a vétkes sofőrre, és a vezetéstől is eltiltaná.
Gyorsított eljárásban 300 ezer forint pénzbüntetést szabott ki a férfira a bíróság.
Egy férfit zsarolás bűntette és csalás vétsége miatt állították bíróság elé.
A férfit előbb szomszédja megölése miatt ítélték el, az akkori döntés szerint legkorábban 25 év múlva engedhették volna feltételesen szabadon. Csakhogy időközben kiderült, hogy egy másik gyilkosságot is ő követett el, amiért ugyancsak életfogytiglanit kapott, ezúttal azonban már feltételesen sem bocsátható szabadon. Fellebbezésében ennek az enyhítését kérte.
Lezárult a több mint öt évig húzódó tárgyalássorozat, a bíróság elmarasztalta a pártot. Az ítélethirdetés alatt több ezren tüntettek az épület előtt a fasizmus ellen.
Sérti az uniós jogot a magyar nemzeti felsőoktatási törvény 2017-es módosítása, ezért ezeket a rendelkezéseket meg kell semmisíteni - mondta ki az Európai Bíróság. Ez a jogszabály-módosítás Magyarországon csak a Soros György által létrehozott Közép-Európai Egyetemet (CEU) érintette. Az ítélet kimondja, hogy a Magyarország által bevezetett azon feltételek, amelyek lehetővé teszik a külföldi felsőoktatási intézmények tevékenységének Magyarország területén való gyakorlását, az uniós joggal összeegyeztethetetlenek.
Tiltott határátlépés miatt ítélte el a három férfit a bíróság, két évre kiutasították őket Magyarország területéről.
Két nő jelentette fel zaklatásért a volt leveleki településvezetőt. Borsodi László a bíróságon elismerte a bűnösségét.
Négy év fogházra ítélték első fokon M. Richárdot, aki 2017 tavaszán a Mercedesével összeütközött egy Citroennel, a balesetben ketten meghaltak. Ezenkívül örökre eltiltották az autóvezetéstől. A Citroen sofőrjét is 1 év 10 hónap fogházra ítélték, de az ő büntetését 3 évre felfüggesztették. Az ügyészség és M. Richárd is fellebbezne, így az ítélet nem jogerős. M. Richárd bűnügyi felügyeletét szerdán megszüntették és noha az ügyészség kezdeményezte az előzetes letartóztatását, a bíró ezt nem látta indokoltnak.
Négy idős embert is becsapott, összesen 9 millió forintot csalt ki tőlük. Az ügyészség súlyosbításért fellebbezett a nem jogerős ítélet ellen.
Némi elégtételt jelenthet a magyar kémelhárításnak, hogy noha a bíróság a kémkedés vádja alól felmentette Kovács Bélát, de az ítélet szóbeli indoklásában a bíró azt is kimondta: a volt európai parlamenti képviselő az orosz hírszerzés beszervezett és kiokosított embereként tevékenykedett. A titkosított ügyet mélységében ismerő források szerint számítani lehetett erre a végkifejletre.
A kutya türelmesen ült, a mocsai férfi mégis rálőtt.
Tenerifén fogták el a spanyol rendőrök a költségvetési csalás miatt elítélt férfit.
Két év próbára bocsátották a gondatlan íjászt, aki túl messziről lőtt a céltáblára. A végzés jogerős.
Arra próbált rávenni egy hivatali ügyintézőt egy férfi, hogy segítsen útlevelet szerezni külföldieknek.
A vezető ellen többek között az volt a vád, hogy körülbelül 3,45 millió eurót kapott orosz sportolóktól azért, hogy doppingeseteket tussoljon el.
Másodfokon a bíróság aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságért ítélte el a fiatal férfit.
A férfit szexuális erőszak bűntette miatt öt év börtönbüntetésre ítélték.
Ilyen súlyos bírósági döntésre még nem volt példa Új-Zélandon.
A síita militáns mozgalom, a Hezbollah egyik tagját nevezte meg az illetékes nemzetközi bíróság a 2005 februárjában megölt libanoni miniszterelnök, Rafik Hariri gyilkosának. A bíróság döntése tovább súlyosbíthatja az augusztus 4-ei hatalmas bejrúti robbanás által már egyébként is kiélezett belpolitikai feszültséget.