szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Ripost illusztrálta a miniszterelnök egyik korábbi eszmefuttatását: a magyar politika alapvetően a folyamatos karaktergyilkosságra épül.

Azt, hogy mit gondol a kormány a nőkről, több politikusi nyilatkozatból és gesztusból rekonstruálhattuk és dekódolhattuk már. Most kiderült, hogy a propagandamédiának milyen kreatív elképzelései vannak, ha nőkről, egész pontosan női politikusokról van szó. A Ripost a bunkóság legtaszítóbb hagyományait elevenítette fel a címlapján, a „hülye kurva!” reflexszerű indulatát mozgósítva az olvasóiban: prostituáltként ábrázolta Demeter Mártát.

A prostizásra az adott ürügyet a lapnak, hogy a korábban az MSZP-ből az LMP-be átlépő Demeter Márta 2022-től a Jobbik parlamenti frakciójába ülne be.

Óhatatlanul eszünkbe jut Orbán Viktor egyik korábbi eszmefuttatása arról, hogy a politika férfihivatás. A miniszterelnök még 2015-ben beszélt arról, hogy a magyar politika alapvetően a folyamatos karaktergyilkosságra épül, az ebből eredő brutális helyzeteket pedig a nők nem bírják. Orbán akkor azt mondta, hogy bár Európában „divatos téma”, hogy a nők több lehetőséget kapjanak a politikában, az akkori magyarországi állapotok között el sem tud képzelni egy női minisztert. Ezért nem is csodálkozik azon, hogy a „tehetséges hölgyek” nem jelentkeznek a feladatra.

Női minisztere már van Orbánnak, a propagandamédiája viszont tökéletesen illusztrálja azt, hogy mi vár a nőkre, ha helyet akarnak a politikában.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vándor Éva Élet+Stílus

Orbán Viktor és a férfiasság

Kénytelenek vagyunk férfiügyekkel foglalkozni, miután Orbán Viktor férfiasan kezdte a barátságát Emmanuel Macron francia államfővel, és ezt a kontextus alapján pozitív jelzőnek érezte. Érdemes hát ellenpróbát tenni: lehetett volna kettejük találkozója nőies is? És az miért lett volna negatív? A szóválasztás gyakran fejez ki mélyebb politikai filozófiát, amely a hatalomgyakorlást is meghatározza. Mit jelent a férfias, és mit veszíthetünk, ha a nőies politika a gyengeség jelképévé válik?