Bardóczi az új Nemzeti Galériáról: „Hülyeségre mindig van pénz”
Jövőre kezdődhet a Városligetbe tervezett új Nemzeti Galéria építése. Budapest főtájépítésze szerint gonosz terv a közpark beépítése ilyen monstrumokkal.
hvg.hu
A Liget-projekt kulcselemének nevezte Baán László miniszteri biztos, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója az új Nemzeti Galéria megépülését januárban a hvg360-nak adott interjúban. Úgy véli, akkor lehet a Városliget Európa legvonzóbb és legkomplexebb kulturális negyede, ha ez az épület is megépül. Mint mondta, „2025-ben lehet ismét olyan helyzetben a nemzetgazdaság, hogy lesz pénz jelentősebb állami nagyberuházásokra, így az Új Nemzeti Galéria megépítésének megkezdésére is. Érvényes építési engedélyünk van, kész kiviteli tervekkel – akár holnap el tudnánk kezdeni az építkezést.”
Ezt erősítette meg hétfőn Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója is, amikor bejelentette, jövőre kezdődik az építkezés.
Bardóczi Sándor főtájépítész szerint viszont továbbra is élesen bírálja a terveket, ezúttal a Facebook-oldalán tett közzé egy dühös posztot.
Bardóczi Sándor szerint a vírushelyzet után tömegével ömlenek az emberek a közparkokba és ezzel nincs baj, de a tömegrendezvények nagyon gyorsan milliós károkat okozhatnak a városi zöldben. A legelésző juhnyájak ötletét szerinte félreértették, de ettől még komolyan gondolja.
„Hülyeségre mindig van pénz, akkor is ha másra nincs” – írta, hozzátéve, a projekt tízéves fennállása alatt 27 hektár felújított zöldfelületet tudnak felmutatni, miközben a Városliget 81 hektáros. Úgy véli, nem kellene bele több épület, pláne nem kell egy parkba egy ekkora monstrum.
„Több zöld kell bele, mert ez egy közpark. Amit elvettek a fővárostól, hogy beépíthessék. Gonosz terv ez, mikor minden meglévő zöldfelület a városban kincs, amit nem tudunk, csak évtizedek alatt reprodukálni. Pláne kincs, ha ez a zöld a világ harmadik legrégebbi, több mint 200 éves közparkja. Semmit sem tanultak az eddigiekből…” – írja.
Jövőre kezdődhet a Városligetbe tervezett új Nemzeti Galéria építése, derült ki. Budapest főtájépítésze szerint gonosz terv a közpark beépítése ilyen mostrumokkal.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.