Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
„A szuverenista, nacionalista kormányoknak felesleges ökológiáról beszélni, nem érinti meg őket. Ezzel szemben az energetikai önellátás, a gazdasági fejlődés már jó hívószavak lehetnek", mondja az 1958-ban Lausanne-ban született felfedező, aki szerint „nem a karbonsemlegesség fogja megváltani a világot a klímakatasztrófától, hanem a modernizáció". Az interjúban szóba kerül az emberi psziché és „egy jobb, boldogabb társadalom" jövőképe is. HVG-portré.
Az ausztrál miniszterelnök azt mondta, hogy a „thalidomide-tragédia" az ország történetének sötét fejezete volt, egyúttal segítséget ígért a ma már kifejezetten idős túlélők számára.
Az egykori amerikai elnök már alig mutatkozik a nyilvánosság előtt, de felesége, a volt first lady, Rosalynn Carter temetésén részt vett. Tolószékben, takaróba bugyolálva érkezett. A búcsúztatáson a jelenlegi, és 4 korábbi elnökfeleség is ott volt.
A Liverpool egyiptomi világsztárja rajongói kérdésekre válaszolva mesélt arról, milyennek látja a magyar csapattársát, aki máris nagyon népszerű Nagy-Britanniában.
Egy új kutatás szerint a felmelegedés 2021-től felgyorsította a szén-dioxid felszabadulását a talajból, de a szén-dioxid-faló baktériumok segíthetnek a normális szénkörforgás helyreállításában.
Elpusztult kedden a manilai állatkert - egyben az egész Fülöp-szigetek - egyetlen elefántja, a 49 éves Mali, amelyet a PETA nemzetközi állatvédő szervezet "a világ legszomorúbb elefántjának" nevezett évtizedeken át tartó magánya miatt.
Kiszabadult az a 41 indiai munkás, akik egy autópálya alagútján dolgoztak, amikor az beomlott Uttarakhand államban. Első beszámolóik arról szólnak, hogyan élték túl a hegy gyomrában a 17 napot.
Az utolsó közlés szerint a szentatya meg akart jelenni a konferencián, de az elmúlt időszak betegeskedései után nincs olyan fizikai állapotban, hogy utazni tudjon.