Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Aki megtapasztalta már a hüvelyszárazság irritáló érzését, az tudja, hogy mennyire kellemetlen jelenségről van szó, és hogy mennyire jó lenne minél hamarabb megszabadulni tőle. Többféle kezelés közül választhatunk: van, ami csak pillanatnyi enyhülést hoz, de van, ami hosszú távon enyhíti a tüneteket.
Ridley Scott a régi, monumentális történelmi filmek szellemében szeretett volna alkotni és remekül be is mutatta, hogy miért működésképtelen a műfaj mozifilmként. Dupla Napóleon-filmkritikánk második részét történész kollégánk, Lenthár Balázs írta.
Ridley Scott, a Szárnyas fejvadász, az Alien, a Gladiátor és a Mentőexpedíció rendezőjének várva-várt új filmjében valójában nem a címszereplő Napóleon a legizgalmasabb szereplő, hanem a császár kapcsolata élete szerelmével. Lehet, hogy a valósághoz nincs sok köze, de annyi baj legyen. Dupla Napóleon-kritikánk első cikkét filmkritikusunk, Kovács Bálint írta.
A DK hivatalos kérdést nyújtott be a kulturális minisztériumnak arról, milyen szakmai oka van annak, hogy az NKA megszüntette a Szépírók Társaságának támogatását. A választól senki nem lesz sokkal okosabb.
Látványos videó készült a szerencsére csak látványra reménytelennek tűnő jelenetről, amelyben egy magasból daruval leeresztett ketreccel mentenek ki egy háztetőn a tűzben rekedt munkást.
A Nemzeti Színház korábbi igazgatója azt mondja, részben át tudja érezni Vidnyánszky helyzetét a színházban történt súlyos baleset miatt, ugyanakkor „ami azóta történik, az a szakmánk egyik leggusztustalanabb és legalpáribb történése”.
Válás után általában inkább az anyáknak ítélik meg a gyerekeket, ezért az apáknak kevesebb idő áll rendelkezésre a közös élményekre, a kapcsolat építésére.
Milyen változást érzékel a hétköznapjaiban, aki elkezd rendszeresen mozogni? Milyen betegségekkel szemben leszünk ellenállóbbak, ha sportolunk? Milyen célokat tűzzünk ki magunk elé, ha belevágunk valamibe, és hogyan maradjunk motiváltak, ha hosszabb ideje csinálunk valamit? Kell-e mindenkinek edző és hogyan jutunk el a mágikus heti 150 perchez? Ezeket a kérdéseket jártuk körbe wellbeing podcastunk aktív életmódról szóló „alapozó" adásában egészségügyi, fitnesz- és sportedzői szemszögből.
A mai műsorban arról beszélgetünk, hogy milyen technológiai fejlesztésekkel tehető érthetőbbé, vonzóbbá az elektromobilitás. Vajon milyen lesz a jövő autózása, hogyan kapcsolódik az elektromobilitás a holdra szálláshoz, mikor készült az első elektromos autó vagy épp milyen szerepe lehet egy speciális, innovációs rendezvénytérnek az általános edukációban? Többek között ezekről is kérdeztük Basilides Jánost, a Porsche Hungaria MOON üzletágának vezetőjét.
Készpénzzel, kártyával vagy telefonnal szeretünk inkább fizetni? Milyen félelmeink vannak az utóbbival szemben, és van-e ezeknek a félelmeknek bármi alapja? Fizetési szokásairól kérdeztük az utca emberét, a válaszokat pedig az OTP Bank szakértőjével vitattuk meg.