Kibír egy természeti csapást, és kezeli a legérzékenyebb adatokat is
Hogy néznek ki, és hogyan működnek az adatközpontok? Milyen hazai és nemzetközi sztenderdeknek kell megfelelniük, amikor a környezeti hatásoknak való ellenállásukat és biztonsági infrastruktúrájukat ellenőrzik az auditáló cégek? Az adatközpontoknak milyen előnyeik vannak a cégek által egyénileg, helyben üzemeltetett szerverekkel szemben? Legújabb podcastunkban ezekre a kérdésekre keressük a választ szakértő vendégeinkkel.
Mára mindannyian hozzászoktunk, hogy a legkényelmesebb felhőszolgáltatások segítik a mindennapi munkánkat, adataink egy kattintással nagy sebesség mellett, nagy mennyiségben azonnal rendelkezésre állnak. Mindemellett rengeteg cég is felhőalapú rendszereken tárolja kiemelten fontos, akár üzleti titoknak is minősülő adatait, amelyeket szintén azonnal elérhető és extra biztonsági védelemmel ellátott adatközpontokban tárolnak.
Arról, hogy hogyan kommunikálnak egymással a különböző adatközpontok, mekkora távolságra lehetnek az ügyfeleik rendszereitől, illetve hogyan lehet őket valóban környezettudatosan üzemeltetni, Katona Gergely adatközpont-üzemeltetési és fejlesztési szenior menedzserrel, valamint Kocsi Tamás IT üzleti megoldások szegmens Technical Sales szenior menedzserrel beszélgettünk.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”