Világszintű recesszióra figyelmeztet a Világbank
Az eurózóna azonban megúszhatja stagnálással.
Az eurózóna azonban megúszhatja stagnálással.
Charlotte von Essen szerint a svédországi orosz diaszpóra is okozhat problémát a jövőben.
Közel egy évtizede teremtette meg magának a lehetőséget az Orbán-kabinet arra, hogy közérdekre hivatkozva nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítsen át sok milliárd forint értékű céges tranzakciókat, kizárva így az ügyletek vizsgálatából a Gazdasági Versenyhivatalt. A miniszterelnök az évek során rengeteg területen intézkedett így – felidézzük a legemlékezetesebb GVH-elpöcköléseket.
Hiába vonta ki a kormány a szokásos trükkjével a hazai versenyjog alól, uniós szinten lenne lehetőség arra, hogy felülvizsgálják a Vodafone Magyarország felvásárlását. Erre fel is hívta az Európai Bizottság figyelmét egy európai civil szervezet. A bizottság azonban nem kíván közbelépni, pedig más versenyjogi ügyben már megtette.
Százmilliós értékben csempészik a hagymát a Fülöp-szigetekre, miután a tájfunok letarolták a helyi termést, és az egekbe szökött az ára.
Már sok kedvező jelet lát Parragh László a magyar gazdaságban.
2020-ban és 2021-ben nagyjából tízszeresére drágult a logisztika, mostanra normalizálódott a helyzet, és mindenki reménykedik, hogy Kína és a koronavírus nem kavar be újra.
Török részvényalapot kellett volna venni egy éve, esetleg valamilyen árupiacit, ezekkel a 2022-es fekete évben is bankot lehetett robbantani. A hazai kisbefektetők kedvencei, az ingatlan- és rövid kötvényalapok is szerencsére pluszban zárták az esztendőt – derül ki a Bank360.hu összesítéséből.
A vadonatúj, 100 százalékban állami tulajdonú cég tulajdonosi jogait az Opten céginformációs rendszere szerint még a Nagy Márton irányítása alá tartozó Magyar Nemzeti Vagyonkezelő gyakorolja, de ez a jelek szerint csak egy hétig tartott, ezt a jogot adta most át a gazdaságfejlesztési miniszter Gulyás Gergelynek, a Miniszterelnökség vezetőjének.
Előbbi két klub épp tulajdonosváltást fontolgat.
A leépítések várhatóan a bank valamennyi nagyobb osztályát érintik, de a legsúlyosabban a befektetési részleg fogja megsínyleni.
A Lukoil még március vége előtt lezárhatja az üzletet.
A lehetőség március végéig szól, ugyanebben az időszakban több mint 149 ezer köbméter nyersolajat parkoltathatunk Horvátországban. Ennek a február elején élesedő, az orosz olajra kirótt újabb szankciók miatt lehet jelentősége.
A 4iG-hez tartozó Antenna Hungária 51, az állami Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. pedig 49 százalékos tulajdonrészt vásárol a Vodafone Magyarországban január végéig – jelentették be. De hogyan érinti az előfizetőket az, hogy az államé lesz a mobilszolgáltató? Összeszedtük, mi mindent érdemes tudni az üzletről, és a 4iG-t is megkérdeztük, mi várható a közeli jövőben.
A cél az, hogy az egyiptomiak ne dollárban őrizzék a pénzüket, pedig erre nagyon rászoktak a válság idején, amikor az egyiptomi font radikálisan leértékelődött, az infláció pedig meghaladta a 20 százalékot.
A skandináv ország az idén a gázszállítását rekordközeli szinten tartja, az olajtermelését pedig nagyjából 7 százalékkal növelni készül.
A korábbi cseh kormányfő egykori tanácsadóját szintén nem találták bűnösnek az uniós pénzek felhasználásáról szóló korrupciós ügyben.
Olvasóink döntöttek arról, miről szóljon januárban a hvg.hu gazdasági podcastje. Az nyomban kiderült, hogy az aggodalom, a bizonytalanság általános.
Az emelkedő infláció alapvetően rossz a lakosságnak, ugyanakkor egyes befektetések kamatára jótékony hatása van. Az inflációkövető prémium állampapír éves kamata például már megközelítheti a 19 százalékot 2025-ben. Ehhez képest még mindig találni 10 százaléknál kedvezőbb kamat mellett jelzáloghitelt.