Egy kapu miatt soha ne álljon le a termelés vagy a logisztikai tevékenység
Az ipari kapuk meghibásodása mostanáig komoly kihívásokat jelentett az ipari és logisztikai vállalatok számára.
Az ipari kapuk meghibásodása mostanáig komoly kihívásokat jelentett az ipari és logisztikai vállalatok számára.
Az automatizáció és a mesterséges intelligencia elkerülhetetlenül megváltoztatja napjaink logisztikai folyamatait. Az első lépések a legnehezebbek, de a folyamat hamar öngerjesztővé válhat, javítva a termelékenységet és csökkentve a munkaerő költségeit.
A krakkói OFF Radióban néhány hete elküldték az újságírókat, és virtuális munkatársakkal kezdtek kísérletezni. A várt siker elmaradt.
A fenntarthatósági szempontok előretörésével felerősödött egy sajnálatos jelenség, ám azon vállalatok, akik valóban tenni akarnak egy élhetőbb és tisztább világért az illúziók helyett konkrét intézkedéseket hoznak bolygónk megóvásáért.
Hamarosan valódi vízválasztóhoz érkezik a hazai agrárium, egyre nagyobb a jelentősége a termőhelyi adottságokat és a piaci igényeket maximálisan figyelembe vevő, adatalapú gazdálkodói döntéseknek.
Az ukrán hadsereg abban bízik, hogy a mesterséges intelligenciával ellátott drónok ellenállóbbak lesznek az oroszok jelzavarásával szemben.
Az újságírók beadványát egy nagyobb ügy részeként tárgyalják majd, de a tárgyalásra akár 2025-ig is várni kell.
Napjainkban az ipari automatizáció egyre több területet hódít meg, az érintett döntéshozók pedig egyre többször arra eszmélnek, hogy ezeknél a beruházásoknál kulcsrakész megoldásokra van szükségük szakmai háttértámogatással és konkrét műszaki javaslatokkal. Egy hasonló projekt megvalósítása – az ötlettől a gyártósor elindításáig – azonban egyáltalán nem egyszerű feladat.
A Samsung az EdisonKids-dzel együttműködve immár negyedik alkalommal biztosított platformot a fiatalok számára, hogy megmutathassák elképzeléseiket a Megoldások a holnapért kihíváson belül. A 12-18 év közti diákok csapatait profi szakemberek segítették a verseny során, a legjobb ötletek megvalósítása pedig a megmérettetés után is folytatódik.
Vajon hogyan tudja az adott cég menedzsmentje megőrizni, sőt erősíteni piaci pozícióit működésének racionalizálásával? Az automatizációval vagy a különböző robotikai fejlesztésekkel hogyan lehet tartós és hathatós választ adni a munkaerőhiány okozta nehézségekre? Mennyi idő alatt térül meg az ilyen irányú technológiai fejlesztés? Legújabb podcastunkban ezekre is választ adunk meghívott szakértőinkkel!
A házhoz szállítás mindennapjaink részévé vált, előszeretettel vesszük igénybe az élelmiszerek rendelésétől kezdve egészen a különböző elektronikai termékek beszerzéséig. De vajon hogyan hatottak a megváltozott vásárlói szokások a logisztika világára? Tényleg itt vannak a robotok, hogy minden raktározási, intralogisztikai feladatot kivegyenek az ember kezéből? Magyarországon is jönnek a hatalmas, emberek nélkül működő óriási raktárvárosok? Ezekről és további érdekes témákról is beszélgettünk az SSI SCHÄFER két szakemberével.
A hidak partokat és olykor kontinenseket kötnek össze, használja őket gyalogos, autós, de a vasút is. Hosszú évszázadok óta velünk vannak, fontos kereskedelmi és gazdasági szerepük van, ezért létfontosságú, hogy szerkezetük minél tovább ép és biztonságos maradjon. Legújabb podcastunkban azt járjuk körbe, hogy mit tehet a modern technológia annak érdekében, hogy ezek a lenyűgöző építmények minél tovább biztonságosak legyenek.
Az intralogisztikában az utóbbi évek piaci igényeire válaszolva komoly változások mentek végbe, ahol a költséghatékonyság-növelés és a munkaerőoptimalizálás érdekében a folyamatok a raktárautomatizáció irányába tolódtak el. A legfontosabb trendeket beszéltük át podcastunk legújabb adásában a Jungheinrich szakembereivel.
Üllőn bővíti központját és épít félautomata raktárat a Rossmann Magyarország Kft. A tervek szerint az új raktárépület 2024-ben készül el, a raktártechnológiát pedig 2025-ben telepítik és tesztelik, a 2026-os év elején pedig a jelenlegi logisztikai rendszer átköltöztetése után élesben is elindul a munka.
Nagy teljesítményű számítástechnikára és mesterséges intelligenciára szakosodott innovációs központ nyílt Üllőn. Utánajártunk, mit érdemes tudni a létesítményről.
Átlagosan 180 ezer forintba kerülnek, bírják a strapát, de csak a minimum technikai feltételeknek felelnek meg.
Kedden már munkába is álltak az állatok Katowicében, a fizetségüket lelegelik.
Az idei Brain Bar fesztiválon mások mellett ott lesz az a tervező, aki a NASA űrhajósainak szkafandereit alkotja meg a következő holdra szállásra, megtudhatjuk, hogyan készülnek gondolatokkal irányítható, robotként működő ruhák, és még egy akkumulátorgyár-vitát is szerveznek. Kiderül az is, hogy mit tehetünk a világunkon átsöprő magányjárvány ellen.
Az adatok korában a gyártással foglalkozó cégeknek már percre pontos információkra van szüksége annak érdekében, hogy versenyképesek tudjanak maradni.
Idén június végén nyitották meg a Bosch Rexroth Gyömrői úti telephelyén a CU.BE innovációs élményközpontot, amely multifunkciós technológiai játszótérként és oktatási központként teszi lehetővé a gyártástechnológiával és hálózatba kapcsolt eszközökkel kapcsolatos tudás megosztását.